Як виставити діафрагму.

Щоб правильно виставити діафрагму, треба зрозуміти принцип її роботи. Діафрагма - це пристрій в фотоапараті, що складається з півсфер, регулююче надходження світла на матрицю. Тому щоб правильно виставити діафрагму, треба зрозуміти принцип її роботи.
Інструкція
1
Спочатку подивимося на цифри, що позначають розмір діафрагми і запам'ятаємо головну характеристику диафрагмального числа: чим менше число, тим більше віконце на пристрої, що пропускають світло на матрицю. Чим більше число, тим вже щелка. Тому першим ділом звертаємо увагу на кількість світла на об'єкті нашої уваги.
2
Якщо нам треба зробити портрет або зняти об'єкти на передньому плані чітко, то вибираємо мале диафрагмальное число, відкриту діафрагму. Зазвичай це показники F1,4, F2,8. Маємо на увазі, що задній фон при таких цифрах може бути нечітким, розмитим.
3
Якщо нам треба сфотографувати пейзаж або архітектурну панораму, то вибираємо маленьке диафрагмальное число, або маленький отвір для проходження світла. В цьому випадку всі об'єкти, не тільки на передньому плані, а й задньому, опиняться в фокусі.
Корисна порада
При макрозйомці відстань до об'єкту дуже маленька. Виставляємо найбільшу диафрагмальное число і дуже ретельно шукаємо точку фокусування. Тільки при правильній фокусуванні знімок виходить чіткий.