Як очистити підлогу від ртуті.

Якщо ви розбили градусник з ртуттю або ртутну лампу, то не варто панікувати, ситуація не гранично небезпечна. Потрібно просто зібрати всі кульки ртуті з поверхні. Складніше, якщо ртуть прослизнула в місця у важкодоступні місця, наприклад, в щілини статі або під плінтус. Поступово вона почне випаровуватися, а пари вже можуть привести до отруєння. Ось чому потрібно постаратися знайти всі кульки ртуті і зібрати їх якомога швидше.
Вам знадобиться
  • - марганцівка
  • - хлоросодержащие засіб
  • - сірка
  • - тонка металева пластинка
  • - пензлик
  • - гумова груша
  • - скотч або вологий тампон
Інструкція
1
У першу чергу обов'язково відкрийте кватирку або вікно для пониження температури в приміщенні тому, що чим нижче температура, тим менше випаровується ртуть.
2
Потім попросіть людей вийти з кімнати, в якій необхідно зібрати ртуть з статі. Закрийте двері, щоб не розносити ртутні кульки по всій квартирі. Біля входу в кімнату постеліть килимок, оброблений розчином марганцівки.
3
Тепер можете сміливо приступати до демеркуризації. Демеркуризацію - це заходи щодо запобігання випаровування ртуті . Можна взяти на озброєння декілька способів: Зараз все більше і більше з'являються комплекти, які знешкоджують побутові ртутні забруднення. Прикладена інструкція допоможе вам зробити все правильно, крок за кроком. Такий комплект необхідно тримати в домашній аптечці.
4
Якщо у вас немає демеркуризаційні комплекту, то великі кульки пензликом зберіть в паперовий конверт. Гумовою грушею вбирайте кульки подрібніше, а клейкою стрічкою або вологим тампоном зберіть найдрібніші крапельки. Зібрану ртуть щільно закрийте в банку. Потім ретельно вимийте підлогу і обробіть його розчином марганцівки.
5
Якщо ртуть потрапила в місця, звідки її важко витягти, то скористайтеся старим способом - засипте їх сіркою. Якщо у вас немає сірки, то скористайтеся тонкою пластинкою з металу і просуньте її в щілини. Кульки ртуті "притягнуться".
6
Якщо ртуть потрапила і на м'які речі, то витрусити їх, а потім протягом 4 місяців провітрюйте на повітрі.
7
Після вилучення ртуті , необхідно промити підлогу. Найдоступніший і дієвий спосіб - розчин мила і соди (500 г мила, 600 г соди на 8 л води). Ефективно обробіть підлогу і стіни 1% йодним розчином, який можна отримати, купивши 10% розчин йоду в аптеці, і розвести його в пропорції 100 мл на 1 літр води. Також добре б промити поверхню будь-яким хлорвмісних засобом.
Зверніть увагу
Важливо! Не складайте кульки ртуті в одну велику кулю. Не очищувати! Пилосос, нагріваючись, збільшує площу випаровування ртуті, а потрапили в нього краплі, будуть потім поширюватися у вигляді пари.
Корисна порада
І запам'ятайте! Ні в якому разі не викидайте ртуть в сміттєві баки і туалет. В добре закритій скляній банці віднесіть ртуть в СЕС.