Як визначити самку папуги.

Питання про те, як визначити самку папуги, може поставити в безвихідь навіть справжніх любителів цих дивовижних птахів. Далеко не завжди це можна зробити в домашніх умовах, проте для цілого ряду різновидів папуг при визначенні статі має сенс врахувати кілька простих рекомендацій. Керуючись ними, ви легко зможете з'ясувати статеву приналежність вихованця.
Інструкція
1
Дотримуйтесь даного кроку, якщо ви маєте в своєму розпорядженні дух особин різної статі. У цьому випадку, щоб визначити самку папуги, зверніть увагу на такі зовнішні ознаки, як розмір дзьоба і його заснування і форму голови. Самка папуги відрізняється більшою мініатюрністю і акуратністю тіла. У зворотний бік відрізняється постановка лапок: самці менш стійкі і розмах лап у них менше. Прислухайтеся до щебетання парочки: говіркий папужка - це самець.
2
Використовуйте в якості маркера для ідентифікації самки папуги колір птиці, якщо ви придбали папуги породи еклектус. Яскраво-червона особина з очима світлого кольору - це представниця прекрасної статі. Самці ж відрізняють оперенням насиченого зеленого кольору і карою райдужною оболонкою.
3
Подивіться на колір частині шкіри, яка розташована безпосередньо над дзьобом, - це відмінна риса самок хвилястого папуги. Перевірте, якщо у купленої птиці вона має блакитнувате фарбування, то перед вами молода самочка, якщо коричнева - то більш вікова вихованка. Для хлопчиків характерна розоватая забарвлення восковіци, а для більш старих представників хвилястих папуг - яскраво-синя. Особливу увагу зверніть на наявність білої окантовки: вона є тільки у самочок.
4
Поспостерігайте за Кореллі під час польоту, намагаючись визначити самку папуги. Про те, що перед вами дівчинка, вам підкажуть світлі овальні плями на внутрішній стороні крил. Ще одна характерна особливість - неяскраво виражений червонуватий відтінок щічок (у самців він значно більш насичений).
5
Подивіться на щічки придбаної особини розели: у самців бачки мають білий колір, в той час як у самочок він сірий. Помітивши на потилиці невеликий пофарбований у колір шиї ділянку, ви отримаєте ще одного підтвердження того, що перед вами самка. Про це свідчитиме і світла окантовка крил.
6
Погляньте на шию Ожереловий, або Олександрійського папуги, щоб зрозуміти, що ви придбали не самку : кольорове прикраса характерно тільки для самців. Однак це допоможе вам, тільки якщо птах вже досягла віку 2-3 років.
7
Встановіть приналежність статі для представників деяких видів какаду: Великий білий, какаду-інків, а також великих і малих желтохохлих. Зверніть увагу на райдужну оболонку цих птахів: темний колір властивий хлопчикам, а світло-коричневий - самочкам.
8
Скористайтеся ще однією можливістю визначити самку папуги - досліджуйте її статеві органи. Однак цей спосіб пов'язаний з операцією усипляння і може бути здійснений тільки в присутності лікаря.