Як почистити книгу.

Книги і рукописи з роками, як і люди, старіють. Вони набувають «хворий» зовнішній вигляд, втрачають еластичність. На збереження книг впливає умови їх зберігання і способи догляду за ними. Крім того, важливо правильно чистити книги від пилу і бруду і оберігати від надмірної дії сонячного світла.
Вам знадобиться
 • мыло,
 • тряпочка,
 • щетка,
 • пылесос,
 • вода,
 • нашатырный спирт,
 • уксус,
 • бумага,
 • ящик,
 • флицид,
 • формалин,
 • утюг,
 • раствор магнезії в ампулах,
 • бензин,
 • перекис водню,
 • харчова сода,
 • клей БФ,
 • оцтова кислота.
Інструкція
1
Спробуйте почистити книги за допомогою пилососа. Для цього встановіть їх в щільний ряд, щоб вони не розтріпалося від сильної тяги повітря. Можете витерти пил з книг м'якою сухою ганчіркою, наприклад, бавовняної. Час від часу проводите більш ретельну чистку, знімайте книги з полиць і обтирають кожну з них, при цьому самі полки акуратно витирайте вологою ганчірочкою. Ставте книги на місце лише після того як полки просохнуть.
2
Книжкові шафи намагайтеся регулярно провітрювати, залишаючи їх дверцята відкритими на ніч. Можна цю процедуру проводити раз-два на тиждень.
3
Якщо в книгах завелися комахи (кожеед, борошняний точильник, кімнатна міль) або бактерії і цвіль, то від шкідників потрібно позбавлятися. Візьміть фліцид і наберіть склад в піпетку, нанесіть краплями на палітурку. Після цього книги загорніть у папір і покладіть в щільно закритий ящик на один-два тижні.
4
Книги, заражені цвіллю, обробляються 2% -ним розчином формаліну (від нього не залишається плям на папері). Цю обробку треба виробляти в закритих приміщеннях окремо від інших книг, щоб не заразити їх цвіллю.
5
Жирне пляма з книги ви легко видалите за допомогою праски. Через щільний шар паперу пропрасуйте лист з плямою гарячою праскою. Змішайте магнезію і бензин в рівних пропорціях і протріть пляму, після чого витріть лист вологою ватою і просушіть. Так ви позбавитеся від застарілих жирних плям на книгах.
6
За допомогою перекису водню ви позбудетеся від чорнильних плям. Додайте в перекис 2-3 краплі нашатирного спирту і протріть місце з плямою. Розчин лимонної кислоти допоможе вивести іржаві плями зі сторінок. Плями від мух і тарганів добре виводяться за допомогою оцту.
7
Плями від пальців ви зможете видалити за допомогою мильного розчину, для цього вологим мильним тампоном протріть книгу , потім змийте водичкою. Ретельно просушіть листи.
8
Підпалини на папері утворюються, якщо не акуратно виводити плями праскою. Змішайте харчову соду і воду до утворення кашки, покрийте нею пляму і дайте висохнути. Залишки соди смахніте щіткою.
9
Пляма від туші на обкладинці, виконаній із застосуванням ледерином, можете видалити, скориставшись методом креслярів. Змішайте 1 частина клею БФ і 5 частин оцтової кислоти, обробіть поверхню і протріть сухою ганчірочкою. Пляма зникне.
Зверніть увагу
Книжкові шафи й полиці потрібно регулярно провітрювати. Час від часу потрібно перекладати і переглядати кнігі.Зараженние книги треба відразу піддавати санобробки.
Корисна порада
Пам'ятайте, що книги люблять помірний і розсіяне світло, температуру 16-18 градусів з відносною вологістю 50-60%.
Книги, як і люди, з роками зовсім молодіють. Щоб зберегти книгу в хорошому стані, особливо, коли йдеться про якомусь ценном екземплярі, потрібно правильно її чистити, оберігати від зайвого впливу сонячного світла і вологи.
Інструкція
1
Видаліть пил з книги за допомогою пилососа або сухої бавовняної ганчірки. Якщо ви вирішили віддати перевагу першому способу, щоб очистити книгу , поставте її в ряд з іншими книгами, щоб від сильної тяги повітря не розтріпати її сторінки. Акуратно пройдіться пилососом.
2
В якості профілактики регулярно, приблизно раз на два тижні, знімайте книги з полиць, протирайте їх. Після чого відкладайте і протирайте полки вологою ганчіркою. Дочекайтеся поки полки повністю висохнуть і тільки після цього повертайте книги на колишнє місце.
3
Використовуйте праску, щоб очистити сторінки книги від жирних плям. Цей метод полягає в наступному. Візьміть щільний шар паперу (підійде аркуш ватману) і через нього пропрасуйте праскою ту сторінку, на якій є старі жирні плями. Потім візьміть трохи бензину і магнезії. Змішайте в рівних пропорціях і акуратно протріть пляму. Потім візьміть шматочок вати і видаліть залишки рідини зі сторінки. Зачекайте, поки сторінка просохне. Це самий перевірений і надійний спосіб позбутися старих жирних плям на будь-якому вигляді паперу.
4
Якщо утворилися невеликі підпалини від сушки праскою, змішайте соду з водою таким чином, щоб вийшла кашка. Покрийте їй підпалини на сторінці. Почекайте до повного висихання. Залишилася соду сдуйте або смахніте щіткою. Підпалина буде помітна набагато менше або зовсім пропаде.
5
Візьміть перекис водню, щоб почистити книгу від чорнильних плям. Змішайте невелику кількість перекису з декількома краплями нашатирного спирту. Візьміть вату і акуратно протріть сторінку. Чорнильні плями зникнуть.