Як зробити резервну копію жорсткого диска. Як зробити резервну копію даних на диску.

Ніколи не варто дуже важливі файли на жорсткому диску комп'ютера зберігати тільки в одному екземплярі. Завжди є ймовірність поломки жорсткого диска або виходу з ладу операційної системи. За відновлення даних з зіпсованого носія буде потрібно викласти чималу суму грошей. Щоб не потрапляти в такі ситуації, можна зробити резервну копію жорсткого диска .
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, програма Handy Backup, доступ в інтернет
Інструкція
1
Спочатку визначитеся, які файли вимагають резервного копіювання. Сенсу створювати резервну копію всього жорсткого диска немає. По-перше, для цього потрібен також об'ємний жорсткий диск. По-друге, більшість програм або файлів можна записати знову. Звичайно, при бажанні можете створювати резервну копію всієї інформації. В таких випадках для зберігання резервної інформації скористайтеся переносним USB-вінчестером.
2
Для створення резервної копії краще скористатися спеціальною програмою, наприклад, Handy Backup. Скачайте її з інтернету і встановіть на свій комп'ютер. Підключіть до комп'ютера носій, на який проводитиметься резервне копіювання.
3
Відкрийте програму. Уважно вивчіть її меню. Вона дуже зручна і легка у використанні. За допомогою меню програми виберіть файли, для яких потрібні резервні копії. В якості методу створення копії виберіть «Повні копії». Програма створюватиме абсолютно ідентичні копії вибраних файлів з усіма параметрами їх роботи.
4
Зверніть увагу на рядок «Планувальник». З його допомогою можете призначити автоматичне копіювання файлів з будь-якої папки через певний проміжок часу. Така функція буде корисна для тих, хто часто працює з текстовими файлами, таблицями. Планувальник буде відправляти резервні копії файлів на носій.
5
Для найважливіших файлів як методу створення резервних копій виберіть «Створення дзеркальних копій». Це найнадійніший і захищений від збоїв метод резервного копіювання.
6
При необхідності можете зробити стиск резервних копій для збереження місця на носії. Також можете створювати копії електронної пошти, що зберігається на вашому комп'ютері. Якщо потрібно, в меню програми можна вибрати функцію шифрування резервних даних.
Великий обсяг інформації або випадково проникли на комп'ютер вірус можуть стати причиною поломки жорсткого диска. Знаючи про це, завбачливі користувачі ПК на всякий випадок створюють повну резервну копію вінчестера, щоб мати можливість у будь-який момент відновити всі втрачені дані.
Вам знадобиться
  • - програма Partition Manager 10
Інструкція
1
Скачайте і встановіть на свій комп'ютер повну версію програми Partition Manager.10. Запустіть встановлену програму і у вікні, виберіть режим для досвідчених користувачів. Після цього відкриється головне меню програми. Знайдіть там вкладку «Майстра» і в меню виберіть пункт «Копіювання жорсткого диска».
2
Вам належить робота з «Майстром копіювання жорстких дисків». У його вікні натисніть кнопку «Далі». Тепер виберіть жорсткий диск, який необхідно скопіювати. Клацніть на ньому лівою кнопкою миші і підтвердіть свій вибір, натиснувши на кнопку «Далі». Перед вами з'явиться вікно з назвою, де вам буде запропоновано вибрати цільової жорсткий диск. У ньому відзначте диск, на який буде скопійовані дані з вінчестера, обраного раніше. Він обов'язково повинен мати більший обсяг пам'яті, ніж у исходника. Вибравши потрібний вінчестер, тисніть кнопку «Далі».
3
Якщо ви хочете зробити точну копію, в наступному вікні поставте галочку напроти пункту Прямий доступ до секторів жорсткого диска. Це дозволить комп'ютеру виконати копіювання кожного сектора вінчестера. Клікніть «Далі». Тепер на моніторі з'явиться вікно попереднього перегляду результатів копіювання. В ньому ви побачите зображення та інформацію копійованого і цільового дисків. Останній раз підтвердіть проведення процедури, натиснувши на кнопку «Далі». Закінчите роботу з майстром, якшо «Готово».
4
Повернувшись до меню програми, знайдіть вкладку «Зміни» і у випадаючому списку клікніть на пункті «Застосувати зміни». Підтвердіть установки.
5
Процес копіювання запущений. Дочекайтеся його закінчення, спостерігаючи за інформацією, яка відображається на дисплеї комп'ютера. Після закінчення копіювання, закрийте інформаційне вікно. Скопійований диск з'явиться в списку розділів.
Корисна порада
Перш ніж починати копіювання диска перевірте його на наявність вірусів, щоб не заразити ними новий.