Як відновити зниклі файли.

Бувають ситуації, що користувач випадково видаляє з комп'ютера потрібні файли . Що робити в тих випадках, коли ці файли дуже необхідні, наприклад, для роботи або навчання? Звичайно, прикро коли помилково віддаляється курсова робота, особливо перед днем її захисту. Хоча файли вже видалені з комп'ютера, це не означає, що немає можливості їх відновити.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, утиліта TuneUp Utilities, доступ в інтернет
Інструкція
1
Насправді будь віддалені файли можна відновити. Для цього потрібно спеціальна програма. Дуже зручною і простою у використання є універсальна утиліта TuneUp Utilities. Скачайте та встановіть програму. Після завершення установки перезавантажте комп'ютер, навіть якщо відповідної пропозиції не надходило.
2
Після перезавантаження комп'ютера запустіть TuneUp Utilities. Перший запуск програми буде трохи тривалим. Програма просканує комп'ютер на наявність помилок, непотрібних файлів в реєстрі та інших проблем. Наприкінці сканування буде запропоновано вирішити ці проблеми і оптимізувати систему. Погоджуйтеся, так як в будь-якому випадку це не завадить. Після завершення процесу оптимізації ви потрапите в основне меню програми.
3
У верхньому вікні програми виберіть пункт «Виправлення проблем». З'явиться вікно з різними діями. Виберіть дію «Відновити видалені файли ». У наступному вікні з'явиться список з розділом жорсткого диска. Той розділ, з якого були вилучені файли , відзначте галочкою та натисніть «Далі». Ви побачите рядок «Критерій пошуку», в якій слід ввести назву файлу, який потрібно відновити (необов'язково вводити повне ім'я файлу, потрібно ввести хоча б часткове його назва). Якщо не знаєте назви, можете ввести тип файлу, наприклад, doc або avi.
4
Також знизу вікна знаходяться ще два параметри пошуку. Перший параметр «Показати файли розміром 0 байт» пропускаєте, а навпаки параметра «Показувати файли в поганому стані» галочку поставте.
5
Після вибору всіх параметрів натисніть «Далі». Буде проведений пошук файлів, після чого з'явиться список всіх знайдених файлів з обраними параметрами. Виберіть потрібний файл і натисніть «Відновити». Можна відновити у вихідну папку, з якою файл був видалений, або ж вибрати іншу папку.
Часом трапляється, що ви помилково видалили потрібні файли. Наприклад, такими файлами були аудіо або відеозапису. Відновлення цих записів не складе для вас праці, тому безліч мультимедіа-файлів є на просторах всесвітньої глобальної павутини. Але як бути з документами і звітами, які представляють величезну цінність для вас. У цьому випадку на допомогу можуть прийти програми з відновлення даних.
Вам знадобиться
  • Програмне забезпечення для відновлення даних на жорсткому диску.
Інструкція
1
Найголовніше в цій справі - зупинити будь-яку роботу на комп'ютері. Коли ви видаляєте файли, вони всього лише затираються, але не видаляються, як ви думаєте. Якщо подивитися інформацію про вільне місце на диску, ви зможете побачити, що на ньому є певна кількість вільного місця. Виявляється, жорсткий диск постійно наповнений інформацією, але непотрібна інформація, яку ви видалили, стає всього лише невидимою. Тому, при використанні спеціалізованих програм, можна відновити до 99% стертих файлів. Це можливо тільки за умови, що після їх видалення не відбувалося будь-яких операцій з файлами на жорсткому диску (створення і видалення папок і документів). Як тільки ви виявили пропажу необхідних файлів, прийміть наступні дії: - скасуйте всю роботу, яку виконували в даний момент; - встановіть спеціалізовану програму для відновлення стертих файлів; - після їх відновлення, можна відновити свою роботу.
2
Скористаємося утилітою для відновлення даних Ontrack Easy Recovery. Ця багатофункціональна програма відрізняється своєю простотою і широким спектром налаштувань. Зайдіть в програму, вона автоматично почне сканування ваших дисків. Виберіть диск, на якому був стертий файл, натисніть кнопку "Next". У вікні програма автоматично визначає файлову систему диска, також її можна задати персонально, натиснувши на кнопку "Advanced Options". Після цього натисніть ще раз "Next", почнеться пошук нещодавно вилучених файлів. Після глибокого сканування перед вами з'являться результати: всі файли, які ви побачите в цьому вікні можна буде відновити. Для цього можна скористатися кнопками на панелі інструментів або вибрати один з пунктів контекстного меню файлу.
3
Також у цій програмі добре реалізована можливість відновлення даних при відсутності операційної системи на жорсткому диску. Для цього вам буде потрібно створити системну дискету, можливість створення такої дискети існує тільки на працюючому комп'ютері. Меню "Пуск" - "Програми" - "Easy Recovery" - "Make Emergency Boot Diskette". Перезавантажте комп'ютер, натисніть на клавіатурі кнопку "Del", в Біосе вибираємо завантаження з дискети (Floppy), "F10". Після перезавантаження відбудеться завантаження дискети, тепер можна відновити потрібні вам файли.