Як дізнатися кодування файлу. Як визначити кодування файлу.

Бувають випадки, коли потрібно дізнатися кодування текстового файлу. Це потрібно для того, щоб більш ефективно з ним працювати або перекодувати. Адже іноді при відкритті деяких файлів на екрані з'являються незрозумілі символи. Тому щоб нормально відкривати такі файли, потрібно знати їх кодування .
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, програма Штірліц, доступ в інтернет
Інструкція
1
Дуже зручним додатком для визначення кодування файлу є програма Штірліц. Додаток розшифровує різні тексти, незалежно від того, за допомогою якої кодування вони були написані. Скачайте і встановіть програму на комп'ютер.
2
Після установки уважно вивчіть панель інструментів програми. Якщо у вас є текст, який вам потрібно відкрити і дізнатися його кодування , натисніть на рядок «Файл». Потім виберіть компонент «Відкрити». З'явиться список всіх файлів на вашому комп'ютері. Знайдіть файл, який потрібно декодувати або дізнатися його кодування . Якщо файл у вікні не відображається, в рядку «Тип файлів» замініть «Текстові файли» на «Все файли». Після того як знайдете потрібний файл, натисніть «Відкрити». Файл відкриється у вікні програми. Тип кодування файлу повинен відображатися у вікні програми.
3
На верхній панелі інструментів є функція «Декодувати файл». У разі необхідності можете нею скористатися. Також справа у вікні програми є панель інструментів, де можна вибрати різні варіанти кодування файлу.
4
Щоб прочитати текст невідомої вам кодування, зі списку файлів виберіть потрібний файл. Потім на панелі інструментів виберіть рядок «Декодувати», після чого програма почне процес декодування файлу. Після закінчення цього процесу перекодованим текст буде доступний в новому вікні.
5
Крім цього можна здійснювати різні варіації роботи з текстом. У верхньому вікні програми можете вибрати тип і розмір шрифту, скористатися різними командами для корекції. Також можна перетворити HTML в форматний текст або в звичайний текст.
6
По завершенні роботи в верхньому вікні програми натисніть на зображення дискетки. Так ви збережете зміна в текстовому файлі. Натиснувши на значок принтера, при необхідності можна відправити файл на друк.