Як знайти Сіріус. знайти сириус на небі.

Сіріус - альфа Великого Пса - одна з найяскравіших зірок нічного неба. Його можна спостерігати з будь-якої точки Землі, виключаючи самі північні області. Віддалений від Сонячної системи на 8.6 світлових років і є однією з найбільш близьких до нас зіркою.
Вам знадобиться
  • Умови для спостереження: чисте нічне небо
Інструкція
1
Основні характеристики Сіріус а Сіріус - найяскравіша зірка в сузір'ї Великого Пса, та й усього нічного неба. У Північній півкулі Сіріус можна побачити на вершині Зимового трикутника. Сіріус яскравіше самої найближчої до Сонця зірки Альфа Центавра. Якщо відомі точні координати, цю зірку можна побачити і вдень, за умови, що небо чисте, а Сонце знаходиться близько до горизонту. Найближча до Сіріус у зірка - Процион. Сіріус знаходиться на відстані 2.6 парсек від Сонця. Зірка займає сьоме місце по віддаленості від Сонця і перше в десятці найбільш яскравих зірок. В даний час Сіріус наближається до нас зі швидкістю 7.6 км/сек., Тому з часом яскравість зірки буде тільки рости.
2
Сіріус А і Сіріус В Сіріус має тип подвійної зірки, яка складається з зірки Сіріус A і білого карлика Сіріус B, що обертаються навколо центру мас з періодом приблизно 50 років. Середня відстань між цими зірками складає близько 20 а. е., що порівнянно з відстанню від Сонця до Урана. Видима зірка називається Сіріус А. Сіріус B при найбільшому видаленні від Сіріус а A (11 кутових секунд) можна побачити і в невеликий телескоп. Поблизу Сіріус а A він важкодоступний для спостереження.
3
Як знайти на небі Сіріус Сіріус знаходиться на Південній півкулі неба. Так як схиляння Сіріус а невелике, його можна спостерігати аж до 74-го градуса північної широти. В осінній період видно під ранок. Взимку - всю ніч. Навесні - деякий час після заходу Сонця. Сіріус посідає шосте місце серед найяскравіших об'єктів на земному небі. Яскравіше нього тільки Сонце, Місяць, планети Венера, Юпітер і Марс в період найкращої відімості.Основной орієнтир для спостережень - пояс Оріона. Проведена через нього пряма однією стороною вкаже на Альдебаран в північно-західній частині неба, інший - на Сіріус в південно-східній частині. Сіріус і Альдеберан неможливо переплутати, так як вони сильно відрізняються за кольором і яркості.Также Сіріус можна знайти за допомогою інших зірок: слід шукати на північний захід від яскравої зірки Процион, в 35 градусах на північ від Канопуса, в 30 градусах на південь від Альхен (сузір'я близнюків) і в 15 градусах на схід від арнебії (сузір'я Зайця). Точні координати Сіріус а: пряме сходження 06ч45м08.9173град., Схиляння мінус 16град42м58.017с. Сузір'я Великого Пса.На сьогоднішній день Сіріус добре видно в Північній півкулі. Однак, приблизно через 11 000 років Сіріус взагалі не буде видно в Європі.
Зверніть увагу
Слід звернути увагу на умови спостереження даної зірки
Встановлюючи супутникову антену самостійно, багато хто стикається з проблемою настройки її сигналу на супутник Sirius. Цей супутник транслює канали, призначені для скандинавських і балтійських країн. Для впевненого сигналу необхідно знати його положення на орбіті і вибрати правильну за розміром антену.
Інструкція
1
Придбайте всі необхідні деталі для установки супутникової антени: тарілку, конвертор, супутниковий ресивер, з'єднувальний кабель та інші дрібні деталі кріплення. Щоб отримати оптимальний сигнал з супутника Sirius, необхідно підібрати тарілку диметром 1,2 м.
2
Встановіть стінне кріплення для конструкції супутникової антени. Воно повинно розташовуватися вертикально і бути досить стійким. Зберіть супутникову тарілку і по центру дуги закріпіть конвертор. Його необхідно розгорнути в бік супутника Sirius. Він знаходиться на 5 градусах східної довготи.
3
Щоб це визначити, можна скористатися компасом або спеціальним приладом для визначення місця розташування супутників. Після того як конвертор буде встановлений в потрібне положення, всі елементи супутникової антени необхідно міцно затягнути, щоб у разі сильного вітру або інших дії не збилося становище. Простягніть з'єднувальні дроти.
4
Підключіть дріт від конвертора до входу 1 DiSEqC-перемикача для того, щоб встановити сигнал на супутник Sirius. З виходу даного перемикача необхідно підвести кабель до входу ресивера. Після цього проведіть настройку роботи обладнання на потрібний супутник. Для цього підключіть ресивер до телевізора і ввімкніть обидва пристрої.
5
Зайдіть в головне меню налаштувань супутникового тюнера. Перейдіть в режим «Установка антени» і виберіть «Ручний пошук». Вкажіть частоти рівною 11,766 GHz, відзначте горизонтальну поляризацію буквою H (латинська) і встановіть швидкість потоку 27500 SR.
6
Встановіть супутникову антену у вертикальне положення. З цього моменту необхідно виконувати дії з налаштування вдвох. Одна людина повертає тарілку, а другий стежить за якістю сигналу з супутника. Орієнтуватися необхідно на такі показники, як сила і якість. Досягніть максимального значення сигналу і перейдіть в режим «Сканування». Якщо настройка супутника Sirius пройшла успішно, то з'явиться відповідний список каналів.