Як пофарбувати шапку.

Хутряні шапки носяться довго і при належному догляді здається, що нічого з ними не зробиться. Тим не менш, наступає не дуже приємний момент, коли ви виявляєте, що вихлопні гази і дим від найближчої котельні зробили свою в буквальному сенсі чорну справу: хутро потемнів і виглядає далеко не так вишукано, як потрібно. Добре б його почистити, але як? А можна і зовсім перефарбувати шапку в якийсь яскравий колір. Але як? Аніліновий барвник, яким зазвичай фарбують в'язані шапки, тут навряд чи допоможе: «купання» в окропі хутряна шапка напевно не витримає, втратить форму і стане жорсткою. Однак існують інші барвники, які не призведуть до катастрофічних наслідків.
Вам знадобиться
  • - шапка;
  • - фарба для волосся;
  • - крохмаль;
  • - болванка за розміром шапки.
Інструкція
1
Якщо біла песцева або норкова шапка злегка пожовтіла, і ви хотіли б залишити її білою, почистіть її просто крохмалем. Наберіть жменю крохмалю, стисніть між долонь ділянку шапки і тріть її такими рухами, неначе намилюйте. Таким чином чистите всю шапку . Після того як почистите шапку , витрусити з неї весь крохмаль. Якщо є маленька насадка, можна почистити шапку пилососом.
2
Сильно пожовклу шапку можна пофарбувати. У будь-якому випадку фарбувати потрібно в темніший колір, ніж був, оскільки при фарбуванні в більш світлі тони «рідний» колір неодмінно буде просвічувати. У промислових умовах фарбування виробляється спеціальними барвниками, в домашніх умовах можна використовувати звичайну фарбу для волосся, благо їх зараз дуже багато, і дають вони самі несподівані кольору. Головна проблема полягає в тому, щоб хутро не виліз і щоб шапка не втратила форму.
3
Розведіть фарбу, згідно вказаної в інструкції рецептурою. Офарблюйте хутро точно так само, як ви фарбуєте волосся, швидко і намагаючись зробити це можливо рівніше. Завдає фарбу краще пензликом для гоління або зубною щіткою. Намагайтеся, щоб фарба потрапила на ворс, але не зачепила шкіру. Залежно від кольору і його бажаної інтенсивності, виберіть час витримки. У будь-якому випадку шапку потрібно фарбувати довше, ніж волосся. Для отримання, наприклад, яскраво-рудого кольору можна потримати її до 3-4 годин.
4
Після фарбування необхідно, природно, змити барвник. Змивайте його теплою водою, знову ж якомога менше мочіть шкіру. Зовсім намочити, звичайно, не вийде, але нічого особливо страшного в цьому немає, адже шапці напевно доводилося бувати і під снігом, і під зимовим дощем.
5
Висушіть шапку , надівши її на болванку. В якості болванки можна використовувати, наприклад, велику скляну банку. Одягніть шапку так, щоб максимально зберегти форму. Сушіть в теплому місці, але не біля батареї і не біля плити.
Корисна порада
Якщо є вільне приміщення, можна відбілити шапку за допомогою обкурювання сірчистим газом. Для цього знадобиться сірка, яку можна купити в магазині хімічних реактивів або в сільськогосподарському. Цей спосіб хороший в тому випадку, якщо у вас є кілька хутряних виробів, які необхідно відбілити, а також вільне приміщення, яке щільно закривається і куди можна кілька годин не заходити. Сірку помістіть в чашки, полийте спиртом і підпаліть, закрийте приміщення і не входите туди протягом 12 годин. Після цього газ випустіть і тільки потім входите в приміщення. Звертатися з сірчистим газом потрібно дуже акуратно, оскільки він отруйний.
Якщо до такого хутрі як норка ставитися виключно делікатно і здійснювати належний догляд, то він зможе прослужити вам багато років, не втрачаючи при цьому свій первісний вигляд. Щоб освіжити хутро, пофарбуйте його, і він заграє на сонці новими несподіваними відтінками.
Інструкція
1
Якщо колись біла норкова шапка набула неприємного жовтуватий відтінок, скористайтеся крохмалем для того, щоб її отчістіть.Возьміте невелику кількість крохмалю (не більш жмені), розподіліть його по поверхні виробу. М'якою щіточкою акуратно розітріть крохмаль. Витрусіть залишки крохмалю з шапки по закінченні чищення.
2
Пофарбуйте шапку , якщо її чистка не дала бажаного ефекту. Вибирайте більш темні відтінки, ніж ті, які були спочатку, щоб після фарбування первісний колір не просвічував.
3
Використовуйте звичайну фарбу для волосся, якщо у вас немає спеціальних барвників, які застосовуються на виробництві. Перед фарбуванням уважно ознайомтеся з інструкцією із застосування засобу.
4
Огляньте ще раз шапку. Закріпіть хутро так, щоб він був рівномірно розподілений по всій поверхні шапки і не вилазив за межі тулії.
5
Візьміть спеціальний пензлик (в крайньому випадку, пензлик для гоління або зубну щітку), надягніть рукавички. Офарблюйте шапку за тією ж технологією, за якою ви фарбуєте волосся: швидко, але рівномірно, так, щоб не залишалося необроблених ділянок. Уважно стежте за тим, щоб фарба потрапляла тільки на хутро, що не на шкіру.
6
Визначтеся з часом витримки. Його ви визначите залежно від необхідного кольору, точніше від його інтенсивності. Зверніть увагу на те, що хутро вам доведеться фарбувати набагато довше, ніж волосся. Якщо ви хочете отримати яскравий, насичений рудий колір, то фарбу вам доведеться тримати три або чотири години.
7
Після того як процес фарбування завершений, змийте залишки фарби теплою водою, шкіру водою не змочуйте.
8
Висушіть шапку. Надіньте її на болванку (або навіть трилітрову банку) для того щоб шапка не втратила форму. Сушіть норкову шапку в теплому місці, але ні в якому разі не залишайте її біля батареї або біля газової плити.