Як розрахувати керамічну плитку.

При обробці приміщення за допомогою керамічної плитки вам обов'язково належить розрахувати її необхідну кількість. Багато ремонтні компанії можуть запропонувати вам послуги свого фахівця, який протягом невеликої кількості часу визначить потреби в цьому керамічному виробі. Проте дану процедуру можна виконати і самостійно.
Вам знадобиться
  • - вимірювальна рулетка;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Виміряйте параметри приміщення. Ви повинні визначити ширину і висоту кожної з площин, які будуть оброблені плиткою згодом.
2
Скоректуйте отримані величини, додавши їм ще 10% від початкового значення. Це необхідний запас, який ви повинні сформувати, враховуючи ймовірність бою в процесі транспортування, навантаження, вивантаження, а так само для подальшої заміни, у разі псування окремої керамічної плитки під час подальшої експлуатації приміщення.
3
Виконайте розрахунки виходячи з формули: величина (ширина або висота) стіни/величину (ширину або висоту) плитки = кількість керамічних плиток в одному ряду (по ширині або висоті відповідно).
4
По кожній із стін ви отримаєте по два числа - число плиток по ширині і число плиток по висоті. Помножте ці значення попарно, виходячи з параметрів однієї стіни (кількість по ширині помножити на кількість по висоті). Таким чином, ви отримаєте кількість керамічної плитки, необхідне для декорування кожної стіни. Підсумуйте всі значення і отримуєте загальна кількість плитки, необхідне для облицювання вашого приміщення.
5
Внесіть коригування, що враховує ремонтний запас під час укладання плитки. У середньому ця величина складає 2% від загальної кількості. Додайте до загальної кількості плитки ці 2%.
Зверніть увагу
Якщо ви облицьовують складну архітектурну площину, пам'ятайте, що величина загальних коригувань (за площею і по ремонтному запасу) може досягати і 20%. Тому складні поверхні або розрахунок при укладанні під кутом довірте фахівцеві, інакше ви можете істотно помилитися.
Корисна порада
Замість ширини і висоти стін, при розрахунку кількості необхідної керамічної плитки можна використовувати їх площу. Площа стіни розраховується як добуток її висоти і ширини. Отримати кількість плитки, необхідної для облицювання стіни, можна шляхом ділення її загальної площі на площу однієї плитки. Отримане значення округляйте завжди в більшу сторону.
До розрахунку кахельної плитки слід підійти як до важливого заходу. Якщо завчасно оцінити кількість матеріалів, вам вдасться уникнути повторного візиту в будівельний магазин, тим самим ви позбавите себе від непотрібних переплат за зайву кахельну плитку . Щоб розрахувати кахельну плитку , необхідно знати деякі нюанси.
Інструкція
1
Отже, кахельна (керамічна) плитка являє собою керамічні пластини прямокутної форми, які різняться за розмірами, товщиною, покриттю й обробці. Таку плитку можна використовувати не тільки для покриття стін або підлоги, але навіть стелі.
2
Щоб розрахувати потрібну кількість плитки, можна скористатися кількома методами. Наприклад, для розрахунку підлогового покриття, ви повинні мати відомості про площі приміщення і розмірах перевагу вами плитки.
3
Припустимо, ви вирішили декорувати приміщення (ванну кімнату) розміром 3 м ?, при цьому розмір кахельної плити складає 30 * 30 см. Тепер слід розрахувати площу однієї плитки, для цього потрібно: 0,3 * 03 і отримаєте 0 , 09 м., потім обчисліть кількість плитки для вашого приміщення, в цьому випадку формула проста: 3: 0,09 = 33,33 і округлятимете ці дані до цілого числа, вийшло потрібну кількість плитки, а саме 34 шт.
4
Якщо вам необхідно розрахувати кахельну плитку для стіни, то виміряйте висоту кімнати, довжину її стін по периметру, і визначитеся з розмірами плитки.
5
Тепер слід підсумувати довжину стін в погонних метрах, для того щоб визначити периметр кімнати. Значення, яке вийшло, розділіть на ширину обраної вами плитки і округлятимете результат. Тепер розділіть висоту стін на довжину необхідного зразка, і знову округлите до цілого. Перемножте отримані дані.
6
Не забудьте зробити поправку на вікна, двері або інші дизайнерські елементи, які ви не плануєте покривати плиткою, для цього потрібно обчислити їх площу. Після цього перекажіть кількість плитки в метри квадратні, для цього потрібно кількість плитки помножити на площу однієї пластини, і вже з цього отриманого значення відніміть площа вікон, дверей та ін. Наприклад, для того щоб обчислити довжину бордюрів, розрахуйте периметр в погонних метрах, і розділіть на ширину кахлю, який ви обрали.
7
Звичайно, потрібно підрахувати запас кахлю. А він залежить від методу укладання. Якщо ви вирішили укладати діагонально, то її витрата максимальний і складе 10-15% від загальної кількості плитки. Якщо ви укладаєте плитку прямо, то враховуйте запас не менше 5%.