Як набрати петлі на носок. Як расчитать петлі для шкарпеток.

Теплі шкарпетки, пов'язані вручну - це відмінний подарунок для друзів і родичів, а також незамінний предмет одягу для зимових холодів. Навчитися в'язати шкарпетки власними руками не так складно, як здається - якщо ви вирішили освоїти техніку в'язання шкарпеток, в першу чергу освойте порядок набору панчішних петель. Підготуйте пряжу і п'ять панчішних спиць для в'язання.
Інструкція
1
Наберіть на спиці потрібну кількість петель хрестоподібних спосіб, не потовщуючи край і стежачи за тим, щоб кількість петель було кратно чотирьом. Набравши петлі, розподіліть їх на чотири спиці так, щоб на кожній спиці була рівна кількість петель.
2
Використовуючи п'яту спицю, починайте в'язати по колу гумку 1х1 або 2х2, починаючи з крайньої спиці, щоб отримати манжет майбутнього носка. Закінчивши в'язання кругового манжета-гумки, продовжуйте в'язати вкруговую - в'яжіть все полотно цілком лицьовими петлями.
3
Коли ви дійдете до п'яти, додайте до пряжі ще одну нитку для міцності, а потім перенесіть петлі з третьої та другої спиці на одну загальну спицю. В'яжіть просте полотно панчішної в'язкою, поєднуючи ряди, пов'язані лицьовими і виворітними петлями.
4
Обабіч получившегося полотна пров'яжіть дві крайні петлі навпаки - виворітні петлі пров'яжіть лицьової в'язкою, а лицьові - виворітного. Дов'язати п'ятку до потрібної висоти і не пров'язуючи петлі першої та четвертої спиць, починайте набирати по краю п'яти нові петлі з кромок петель, при необхідності роблячи убавкі на другій і третій спицях через ряд.
5
Пров'яжіть на другий спиці дві петлі разом на початку в'язання, а на третій спиці пров'яжіть дві петлі разом в кінці в'язання. В'яжіть панчішної в'язкою кругове полотно, поки не довяжете до основи великого пальця і потім починайте збавляти петлі до носка на кожній з спиць. Дійшовши до кінця носка, пров'яжіть разом дві петлі.