Як навчитися в'язати гачком.

Мистецтво в'язання гачком сягає своїм корінням глибоко в історію, але й сьогодні воно є вкрай популярним серед самих різних рукодільниць. За допомогою гачка і пряжі ви можете пов'язати все, що захочете - одяг, серветки для інтер'єру, намиста, сережки, і багато іншого. Навчитися в'язати гачком зовсім не складно - освоїти базову техніку в'язання ви зможете за лічені години.
Вам знадобиться
  • - пряжа;
  • - гачок.
Інструкція
1
Підготуйте пряжу і гачок для в'язання. Якщо ви в'яжете з товстої пряжі, вам буде потрібно гачок діаметром 3-6 мм, а для тонкої пряжі потрібен гачок 1,5-2,5 мм. Поєднуючи різну товщину пряжі і гачка, ви зможете отримати ажурне або навпаки, щільне полотно.
2
Товщина гачка за правилами в'язання повинна бути в два рази більше товщини нитки. Сам гачок повинен бути зручним і гладким, а головка повинна бути злегка загостреною, але не гострою, а округленій.
3
Візьміть гачок в руку будь-яким зручним для вас способом - ви можете тримати гачок так само, як тримайте олівець або як столовий ніж. Витягніть з клубка кінець робочої нитки, перекиньте його через вказівний палець і зафіксуйте великим пальцем так, щоб нитка простяглася між пальцями руки і долонею.
4
Підтягуйте нитка середнім і безіменним пальцями, а вказівний палець правої руки покладіть на гачок. Поверніть гачок вліво і введіть його зліва направо в петлю, якщо хочете в'язати ажурні вироби.
5
Якщо ж ви в'яжете щільне полотно, стисніть гачок між великим і середнім пальцями, а мізинцем і безіменним пальцями підтримуйте його. Вказівним пальцем утримуйте петлю в процесі в'язання. Полотно, яке ви в'яжете, утримуйте в лівій руці.
6
У міру витягування нитки з клубка, поправляйте її пальцями лівої руки. Також ви можете в'язати, підхоплюючи нитку з вказівного пальця лівої руки - з таким методом в'язання ви прискорите свою роботу.
7
В'язання буде більш простим і комфортним, якщо ви не будете напружувати руки - в'яжіть розслаблено і вільно, і тоді пальці не будуть напружуватися і втомлюватися.
Діти дуже швидко ростуть, і майже до кожного сезону їм необхідна нова одяг. Звичайно, хочеться, щоб малюк був одягнений не тільки тепло і затишно, але і виглядав цікаво. Деякі речі ви можете виготовляти самостійно - наприклад, спробуйте пов'язати гачком дитячу шапку.
Вам знадобиться
  • - пряжа;
  • - гачок відповідного розміру.
Інструкція
1
Почніть в'язання шапки з верхівки. Наберіть ланцюжок з трьох повітряних петель, введіть гачок в останню від гачка петлю. Вивяжіте з неї два стовпчики без накиду. З кожної петлі цього ряду пров'яжіть по два стовпчики без накиду.
2
У наступному ряду у вас буде вже 6 петель. Точно також з однієї петлі пров'яжіть дві. У наступному ряду додавайте на кожній другій петлі, тобто у вас буде 18 петель. Продовжуйте в'язання по спіралі, додаючи в кожному ряду по 6 петель, поки перед вами не виявиться рівне коло, діаметром на кілька сантиметрів менше окружності голови дитини.
3
Щоб верхівка вийшла акуратною, подумки розбийте її на 6 клинів і додавайте петлі завжди в кінці клина. В такому разі у вас вийде видимий кут. Або можете додавати врозкид, але в межах однієї частини, тоді кордонів клинів не буде видно, такий спосіб хороший на пухнастих і м'яких нитках.
4
Продовжуйте в'язати по колу, не додаючи більше петлі. Ви побачите, що діаметр трохи збільшиться і стане точно за розміром голови малюка. В іншому випадку розпустіть кілька рядів і зробіть коло трохи більше.
5
В'яжіть прямим полотном по колу, не додаючи петель, поки не досягнете потрібної глибини шапочки. Померяйте шапочку малюкові або прикладіть до готової - якщо виріб уже дістає до брів, пора закінчувати.
6
Додатково зв'яжіть вушка або козирок. Для цього розрахуйте середину переду і відзначте однакову кількість петель в різні боки. Почніть в'язання елемента, коли дійдете до його межі - додайте одну (якщо ви в'яжіть стовпчиками без накиду) або дві (для в'язки з накидом) повітряні петлі на підйом, розгорніть в'язання і рухайтеся назад. Так в'яжіть, поки елемент не досягне потрібної довжини.
7
Обвяжіте по краю шапочку разом з козирком або вушками ниткою контрастного кольору. Прикрасьте в'язану гачком шапочку помпонами, аплікацією, пензликами.