Як підібрати дюбель.

Абсолютна більшість сучасних кріпильних операцій пов'язано із застосуванням дюбелів, які дозволяють надійно утримувати як легкі, так і посилені конструкції в матеріалах різної товщини, щільності і твердості. Дюбеля широко застосовуються в ремонті і будівництві, а також при виготовленні меблів та інших найрізноманітніших конструкцій. Правильно підібраний дюбель забезпечить міцність і надійність кріплення.
Вам знадобиться
  • рулетка і штангенциркуль.
Інструкція
1
Визначте передбачуваний режим експлуатації тієї конструкції, в якій ви збираєтеся використовувати дюбелі. Для використання конструкції всередині приміщення немає принципової відмінності в матеріалах, застосовуваних для виробництва дюбелів - основними матеріалами сьогодні є нейлон і поліпропілен. Всі зовнішні конструкції, експлуатація яких буде проходити в більш жорстких погодних умовах, вимагають більш відповідального підходу до матеріалу, тому для зовнішніх робіт краще застосовувати дюбелі з більш стійкого до зовнішніх температурних впливів нейлон поліаміду.
2
Визначте тип тієї поверхні, в яку доведеться заглиблювати дюбель . Для суцільних стін використовуються розпірні або розтискні дюбелі; для пустотілих, багатопустотних або шаруватих стін підійдуть анкерні дюбелі. Крім цього існує також ряд дюбелів спеціального призначення. Це дюбелі для гіпсокартону, листових поверхонь, фасадні та інші.
3
Визначте ступінь навантаження, яку буде випробовувати конструкція в місці кріплення - від цього буде залежати тип і товщина використовуваного дюбеля, а також величина його заглиблення в стіну або конструкцію. Загальне правило таке, що чим більше навантаження використовуватиме кріпильний вузол, тим глибшим має бути кріплення, а також більш потужним сам дюбель . Зазвичай для створення жорсткого вузла кріплення використовують дюбелі діаметром 8-10 мм, а заглиблюють їх на 30-100 мм, в залежності від товщини і тяжкості прикріплюваної конструкції. Самими відповідальними вважаються такі варіанти кріплення, при яких навантаження впливає на дюбель вертикально вниз або горизонтально на злам. В тому випадку, коли навантаження на дюбель діє вертикально вниз, важливо також враховувати і сам пристрій дюбеля - розпірний дюбель повинен містити спеціальні зовнішні насічки, що підсилюють зчеплення, а також вусики або розпірні крильця.
4
Висвердлите отвір під конкретний дюбель . Робиться це з таким розрахунком, щоб дюбель можна було вбити в отвір з деяким зусиллям. Зазвичай діаметр збігається за розміром з діаметром свердла для отвори або робиться трохи менше. Для більшої міцності кріплення дюбеля в отворі можна використовувати клей типу ПВА, попередньо змастивши їм дюбель . В цьому випадку використовувати саморіз або шуруп можна після висихання клею.
Зверніть увагу
Для якісного кріплення, крім грамотно підібраного дюбеля, не менш важливо правильно підібрати розмір самореза або шурупа, щоб він, не розламуючи дюбель, щільно тримав конструкцію. Для розпірних дюбелів найбільш оптимальним вважається використання шурупів. Їх розмір повинен підбиратися з урахуванням товщини прикріплюваної поверхні.
Корисна порада
Отвір, в яке забивається дюбель, повинно бути очищено від пилу та сміття, поруч з ним не повинно бути тріщин і сколів.
Під час або після ремонту в квартирі або будинку для кріплення різних предметів до стіни і стелі (люстри, бра, підвісні шафи, полиці, дзеркала, підставки і т.д.) застосовуються різноманітні типи і моделі дюбелів і анкерних болтів . Якийсь конкретний тип дюбеля вибирається залежно від матеріалу стіни і стелі, ваги закріплюється предмета, статичної чи динамічної навантаження на ньому. Велике значення має співвідношення діаметра дюбеля і діаметра свердла, яким робиться отвір під нього.
Вам знадобиться
  • Штангенциркуль
Інструкція
1
Для кріплення легких предметів до залізобетонної або цегельної стіни виберіть дюбель ударний (він же швидкий монтаж) діаметром 6 мм, свердло побідитове, діаметр 6 мм, довжина дюбеля залежить від товщини стінки закріплюється предмета в точці кріплення. В стіну дюбель повинен заходити на 40 мм, в стелю - на 60 мм. Кількість дюбелів - не менш 2 шт.Для кріплення середніх по вазі (5 - 10 кг) предметів до залізобетонної або цегельної стіни використовуйте дюбель ударний діаметром 8 мм, свердло побідитове 8 мм, в стіну дюбель повинен заходити на 60 мм, в стелю - на 80 мм. Кількість дюбелів - не менш 4 шт.
2
Для кріплення важких предметів зі статичним навантаженням (підвісні шафи великих розмірів, підставки під телевізор і т.д.) до залізобетонної або цегельної стіни застосовуйте дюбель ударний діаметром 10 мм, свердло побідитове 10 мм, в стіну дюбель повинен заходити на 60 мм, в стелю - на 80 мм. Кількість дюбелів - не менш 6 шт.Для кріплення важких предметів з великою динамічним навантаженням (сходинки сходів, шведської стінки, турніка) до залізобетонної або цегельної стіни використовуйте анкерні болти діаметром 8 мм, свердло побідитове 8 мм. В стіну болт повинен заходити на 60 мм, в стелю - на 80 мм. Кількість болтів - не менш 4 шт.
3
Існує два основних типи анкерних болтів: у першому гайка болта перебувати зовні стіни і після установки затягується ріжковим, торцевим або накидним гайковим ключем. Такі болти застосовуйте, якщо місце кріплення не видимо або потім закривається будь-якої декоративною накладкою. У другому типі анкерних болтів самоконтрящаяся гайка вставляється в стіну. Такий болт закручується хрестової викруткою з профілем PH №2 або №3. Цей тип анкерного болта використовуйте, якщо місце кріплення видимо. Існують двураспорний анкерні болти, вони набагато сильніше «тримаються» в стіні, якщо є можливість, ставте їх. В будинках старої споруди можуть попадатися стіни і перегородки, зроблені з Гіпсоблоки. Гарне кріплення до такої стіни проблематично, так як цей матеріал крихкий і легко кришиться. Для створення кріплення використовуйте нейлонові дюбелі діаметром 10 або 12 мм. В стіну дюбель забивайте на глибину 60 мм. Свердлите отвір побідитовим свердлом, діаметр якого на 2 мм менше діаметра застосовуваного дюбеля, так як свердло сильно «розбиває» отвір в цьому м'якому матеріалі.