Як дізнатися сокет материнської плати. Як знайти позначення материнської плати в 7.

При складанні комп'ютера або його модернізації, коли стає необхідно підібрати потрібний процесор, багато користувачів ПК не знають, який же саме процесор підійде до його материнської платі і чому цей, а не інший. Для цього використовується значення сокета (socket). Це місце кріплення центрального процесора на системну плату. Нумерація socket позначається цифрами.
Вам знадобиться
  • Викрутка, програми Everest або cpu-z,
  • інструкції до материнської плати і процесору
Інструкція
1
Найпростіший спосіб дізнатися своє значення сокета це взяти інструкцію до материнської плати. Знайдіть і відкрийте сторінку, де описуються її характеристики і подивіться потрібні вам цифри. Там же, зазвичай, вказується і лінійка процесорів, які підійдуть до вашої системної платі. Якщо така відсутня, то розглянемо такі варіанти.
2
Знаючи назву і виробника вашої материнської плати (це можна прочитати на ній, знявши бічну кришку системного блоку) зайдіть на офіційний сайт виробника і вже там вказавши назву плати, подивіться її характеристики.
3
Буває так, що багато виготівників часто вказують значення сокета в місці кріплення процесора на металевій або пластмасовій частині системної плати. Для цього потрібно не полінуватися, взяти викрутку, відкрутити болтики бічний кришки, зняти її, відкрутити гвинти, що тримають вентилятор і радіатор охолодження процесора, при цьому, не чіпаючи сам процесор, і ви в заповітному місці.
4
Якщо все вищесказане не допомогло, то існують програми, які сканують систему і видають вашу специфікацію. Наприклад, Everest або cpu-z. Простіша це cpu-z. Ось її ми і розберемо. Знайдіть в Інтернеті або придбайте в магазині, встановіть на комп'ютер. Після її запуску зачекайте і у вікні знайдіть графу Package. Тут і буде вказаний ваш socket.
5
Залежно від того, який процесор у вас встановлений, також можна визначити який сокет у вас на системної платі. У цьому вам допоможе даний перечень.Проізводітель IntelSocket CPUSocket 370 Pentium IIISocket 423 Pentium, celeron 4Socket 478 Pentium, celeron 4LGA 775 Pentium D, Celeron D, Pentium EE, Core 2 Duo, Core 2 Extreme, Celeron, Xeon серії 3000, Core 2 Quad LGA 1156 Core i7, Core i5, Core i3LGA 1366 Core i7Проізводітель AMDSocket CPUSocket A (Socket 462) Athlon, Athlon XP, Sempron, DuronSocket 563 Athlon XP-MSocket 754 Athlon 64Socket 939 Athlon 64 і Athlon 64 FX
Корисна порада
При знятті радіатора охолодження процесора не забудьте вимкнути живлення і будьте обережні з проводами.
Центральний процесор - це ключове обладнання, що входить до складу персонального комп'ютера. У разі псування його необхідно замінити ідентичною або аналогічною моделлю.
Вам знадобиться
  • - Speccy.
Інструкція
1
Для забезпечення стабільного серійного виробництва комп'ютерів були розроблені певні стандарти на материнські плати. Вони включають в себе кілька основних характеристик. Однією з них є наявність певного гнізда (сокета) для установки центрального процесора. Встановіть програму Everest або Speccy. Запустіть її і перейдіть в меню «Центральний процесор».
2
Якщо ви вибрали утиліту Speccy, то знайдіть в меню, поле «Конструктив» і подивіться його опис. Це і є назва сокета. Якщо у вас немає можливості встановити програму на цей комп'ютер, то перейдіть на сайт виробника процесора або материнської плати і подивіться там потрібну інформацію.
3
Придбайте центральний процесор з потрібним вам роз'ємом. Пам'ятайте про те, що деякі моделі ЦА продаються спільно з радіатором охолодження і кулером. Вимкніть комп'ютер. Витягніть штекер із корпуса системного блоку.
4
Відкрийте кришку блоку. Відключіть кабель живлення вентилятора, що йде до материнської плати. Відкрутіть кріпильні шурупи або відкрийте засувку, притискуючу радіатор до процесора. Зніміть радіатор і витягніть ЦП з гнізда.
5
Встановіть на його місце новий центральний процесор. Підготуйте радіатор до установки на ЦП. Нанесіть невелику кількість нової термопасти на ту поверхню, яка буде прилягати до процесора. Не використовуйте занадто багато пасти. Це може привести до псування ЦП.
6
Встановіть радіатор охолодження і закріпіть його. Підключіть живлення до кулера. Зачекайте приблизно тридцять хвилин, дозволивши термопасте трохи підсохнути. Увімкніть комп'ютер і дочекайтеся завершення завантаження операційної системи. Встановіть драйвери для нового центрального процесора. Це процедуру рекомендують виконувати навіть в тому випадку, якщо ви використовуєте модель, аналогічну попередньої моделі ЦП.