Як визначити кодування. програма для визначення кодування.

Іноді необхідний файл або веб-сторінка не відкривається, а при її відображенні видно тільки незрозумілі символи. Бувають випадки, коли текстовий редактор або браузер не може визначити необхідну кодування . В такому випадку її доводиться підбирати самому за допомогою додаткових утиліт.
Вам знадобиться
  • Текстовий редактор, який працює з великим числом кодувань, або програма-декодер.
Інструкція
1
Якщо файл некоректно відкрився в одному редакторі, це зовсім не означає, що він має неправильну кодування . Варто спробувати відкрити той же файл в іншій програмі. Однією з утиліт, які в більшості випадків точно визначають необхідний набір символів, є безкоштовний редактор Notepad ++.
2
Якщо відкрити файл все-таки не вдається, то можна скористатися онлайн сервісами для визначення кодування, яких в інтернеті є безліч.
3
Також існують програми, які здатні розшифровувати російські тексти в різних кодуваннях. Безсумнівно, лідером є додаток «Штірліц» для Windows. Воно знає практично все кодові листи і знає безліч методів транслітерації. Більш того ця програма здатна виробляти операції трансформації тексту з вихідного формату в будь-який інший.
4
В Linux, щоб відкрити будь-який файл, що містить незнайому кодування , можна скористатися деякими консольними командами перетворення або готовими програмами. Під QT існує додаток QTexTransformer, яке допоможе визначити назву кодування і провести відповідні преобразованія.Под Linux існує безліч лінгвістичних модулів, написаних мовою Perl. Наприклад, Lingua DetectCharset або DetectCyrillic (для визначення кириличних символів). Добре відображає файли Windows програма mousepad. Для конвертування також можна скористатися консольної командою «econv путь_до_файла», яка самостійно визначить поточну кодування і перетворює її до поточної локалі.
Корисна порада
Добре з вибором потрібної кодування справляється текстовий процесор Word. Навіть якщо файл не відкрився в інших редакторах, в ньому спрацює функція «автозміна».