Як пов'язати п'яту на спицях.

Хочете пов'язати колготки, шкарпетки або тапочки. Похвально. Все досить просто, але є нюанс. Найбільш проблемна частина в'язання - п'ята. Якщо вона незручна, то ви не відчуєте комфорту при носінні, а якщо негарна, то зіпсується все враження від речі.
Вам знадобиться
  • Нитки,
  • спиці
Інструкція
1
Ваші петлі набрані на чотирьох спицях, так ось залишаємо в'язання на двох поспіль спицях на верхню частину стопи - підйом, а на двох інших продовжуємо в'язання. Якщо ви хочете глибоку п'ятку, то в'яжете до необхідної на ваш розсуд глибини, а якщо коротку, то кількість особових рядів повинно співпасти з кількістю петель які потрібно буде набрати пізніше. Розрахуємо їх: нехай у вас набрано по 10 петель на кожній спиці, тоді 20 петель з двох спиць ділимо на 3, отримуємо два рази по 6 + 8 петель. Значить з боків буде по 6 петель, а посередке 8 петель. Коли Довяжіте п'ятку, на спицях залишиться 8 петель, до 20 треба буде добрати на кожну спицю по 6 петель. Тобто на коротку п'ятку в'яжемо 12 рядів 6 лицьових і 6 зворотних виворітних.
2
вив'язати глибину п'яти. Далі по запропонованим вище розрахунками пров'язуємо 6 + 7 петель, а восьму петлю пров'язуємо разом з першою петлею другий шістки. Повертаємося назад, пров'язуємо 7 петель, а восьму пров'язуємо разом з першою з першої шістки. І так до тих пір, поки на спицях не залишиться 8 середніх петель. Ось п'ята і вив'язати.
3
Далі набираємо з кромок петель, петлі на спиці порівну на кожну і замикаємо в'язання в коло. Особливості глибокої п'яти в тому, що набраних петель виявиться більше, ніж треба, наприклад 17. Для того щоб зрівняти кількість петель на всіх спицях, будемо провязивать по дві разом перші петлі на одній спиці і останні на інший, в результаті вийдуть характерні для глибокої п'яти косички з боків.