Як наносити матове скло.

Зараз популярні різноманітні способи благоустрою квартир і будинків. Особливо оригінально виглядають в інтер'єрах житла деталі зі скла. Іноді з'являється необхідність установки скляних матових елементів. Зробити звичайне скло непрозорим в домашніх умовах під силу будь-кому.
Вам знадобиться
  • Скло, річковий пісок, дошка, вантаж, вода.
Інструкція
1
Зробити скло матовим можна хімічним методом, механічним і за допомогою піскоструминного апарату. У домашніх умовах більш безпечним є механічний спосіб, при якому використовується абразивна паста або пісок.
2
Приготуйте поліроване скло для матування - 4-6 мм. Укладіть його на абсолютно рівну поверхню. Під скло підкладіть товсте сукно.
3
Прибейте за розмірами скла тонкі шпатік. Тоді скло не буде переміщатися по поверхні стола.
4
Візьміть пісок і просійте його через сито, щоб він став однорідним. Найкраще підійде річковий пісок. Він буде більш плавно дряпати скло, так як його грані Обточити і згладжені водою. Ідеально для матування скла підходить корундовий пісок. Його можна отримати з роздробленого шліфувального круга. Круг заздалегідь дуже добре розмочити.
5
Візьміть дошку розміром 20х30 см. Дошка повинна бути дубової або букової. Тоді піщинки сильно не вдавлюватися в неї. Для вантажу можете використовувати все що завгодно. Аби вантаж добре притискав дошку до скла.
6
На скло насипте пісок і змочіть його водою. На вологий пісок покладіть дерев'яну дошку, а зверху помістіть вантаж. Паралельно бічних гранях скла рухайте дошку. Не робіть кругові рухи, які приведуть до утворення концентричних кіл, помітних на склі. Зволожуйте пісок у міру його висихання.
7
Періодично зупиняйтеся і перевіряйте процес матування. Дл цього акуратно зчистіть пісок і перевірте скло на просвіт. Матування скла продовжуйте поки не отримаєте потрібний вам результат.
8
Ще один спосіб матування полягає в тому, що на скло наноситься незначний шар канцелярського клею. Далі необхідно швидко і рівномірно розподілити його по склу. Клей (рідке скло) вступаючи у взаємодію з твердою поверхнею, залишає тонкий не видаляти матовий шар. Такий спосіб не підходить для матування скла великого розміру.
9
В магазині ви зможете купити різноманітні склади для матирования стекол. Вони вимагають обережного поводження, через вміст в них хімічних речовин. Можна використовувати притиральні пасти з абразивом, які використовують автомобілісти. Такі пасти продають в наборах, вибирайте більш дрібну з них.