Як вивести старі плями з одягу. Як очистити метал від іржі.

Плями на одязі є справжньою проблемою, з якою рано чи пізно стикаються навіть самі акуратні жінки. Проте позбавлення від плям проблемою може і не бути, якщо ви знаєте деякі секрети їх видалення.
Вам знадобиться
  • лимонна кислота, нашатирний спирт, розчин бури, бензин, порошок магнезії, соляна кислота
Інструкція
1
В тому випадку, якщо пляма від фруктів свіже, його легко можна змити звичайною проточною прохолодною водою. Видалити старе фруктове пляма трохи складніше, але теж можливо. Все, що вам для цього знадобитися - лимонна кислота. Розчиніть 2 г цієї речовини в склянці води і «залийте» річ цим розчином на 30-60 хвилин. Після цього пляма має легко відійти. Врахуйте, що для видалення фруктових плям ні в якому разі не можна використовувати господарсько мило, адже воно тільки «закріпить» пляма. Ще один спосіб - це використовувати метод наших бабусь, які радили замочити на кілька годин річ в сироватці, а потім ретельно прополоскати її в ледве теплій воді.
2
Важче видаляються плями від ягід. Скористайтеся прекрасним народним рецептом. Річ з плямою від ягід замочіть в молоці і потім просушіть тканину. Після цього варто випрати річ в розчині з половини склянки води, 2 столових ложок нашатирного спирту і 1 столової ложки бури.
3
Тепер пару слів про те, як видалити з одягу старе пляма від жиру. Якщо таку пляму виявилося на вовняний, світлої речі, використовуйте для його видалення бензин, змішаний з порошком магнезії. Цією сумішшю треба рясно змастити тканину, а потім дати їй висохнути і почистити її старою зубною щіткою. Також його можна видалити, використовуючи суміш бензину і безбарвного туалетного мила. Насипте таку суміш на пляму, а потім промийте місце забруднення свіжим бензином. У тому випадку, якщо пляма від жиру виявилося на шовкових або інших тонких тканинах, протріть його сумішшю нашатирю і солі.
4
Старе пляма від іржі на речі, зробленої з натуральної тканини, можна видалити, використовуючи розчин соляної кислоти. Для цього занурте її в 2% -ний розчин цієї кислоти, а коли воно зійде, прополощіть річ в воді, в яку додані пара крапель нашатирного спирту.