Як зайнятися йогою. Як вивчити йогу самостійно.

Популярність йоги в усьому світі пояснюється її ефективністю і доступністю для кожної людини. Заняття йогою - це гармонізація тіла і душі. Ви можете відкрити для себе можливості йоги самостійно і зануритися в світ досконалості і спокою.
Вам знадобиться
  • Коврик для йоги
Інструкція
1
Йога - одне з найстародавніших навчань на землі. Це не тільки філософське вчення, це і здоровий спосіб життя. Йога розглядає досконалість людини в трьох напрямках - тіло, душа, дух. Зміцнення тіла є найпопулярнішим напрямком йоги. Воно не суперечить ніякої релігії. Адже бути здоровим хочуть всі, незалежно від віросповідання.
2
Займатися йогою можна самостійно, а можна під керівництвом інструктора у фітнес-центрі або школі йогі.Еслі ви вирішили самостійно вивчити основи йоги, вам знадобиться: килимок для йоги, вільна одяг. Займаються йогою босоніж, для кращого зчеплення з підлогою і рівноваги. Для уроків вам знадобиться відеокурс з основними асанами (позами йоги). При виборі відеокурсу зверніть увагу на те, що існує декілька навчань йоги. Відмінність їх в підході і рівнях складності. Наприклад, йога Айенгара підходить для початківців через свою доступності асан. Силова йога призначена для «просунутих», там акцент зроблено більше на складності виконання асан.
3
Яку йогу ви б не вибрали, головною умовою має бути ваше приватне позитивне ставлення до занять. Йога не повинна приносити фізичної втоми, навіть якщо ви робили стійку на голові. Якщо після занять ви відчуваєте хворобливі відчуття, то значить, ви вибудовуєте асани непослідовно і не правильно.
4
Урок йоги починається з «вітання сонцю» (якщо ви займаєтеся вранці або вдень) або «вітання місяці», якщо ввечері. Все асани починайте робити від простої до складної. Не прагніть відразу скрутитися в немислимою позі. Ви собі тільки нашкодите. Майже кожна асана є логічним продовженням іншої. Потім ви й самі не помітите, як опинилися в який-небудь складній позі. У йозі важливо зробити гарне розтягнення м'язів, вибудувати дихання, витривалість.
5
Є спеціальні асани, які корисно робити при деяких захворюваннях. Однак, в йозі є й обмеження. Вагітним жінкам, людям, що перенесли важкі травми (особливо спини) потрібно займатися йогою тільки під керівництвом тренера.
Йога - унікальна система, доступна кожному, за допомогою цих вправ можна значно поправити не тільки фізичне, а й душевне здоров'я. Це захоплюючий, простий і доступний всім метод - саме тому в останні роки йога стала такою популярною.
Спеціалізованих центрів, які допомагають бажаючим освоїти мистецтво йоги, в Москві досить багато. Однак не всі можуть собі дозволити відвідувати їх платно - розцінки на заняття досить високі. Займатися йогою в Москві можна абсолютно безкоштовно, необхідно лише добре вивчити всі пропозиції. Безкоштовні заняття йогою протягом усього літа (до 30 вересня) проводяться в парку ім. Горького. Тут заняття проводяться під відкритим небом, що є одночасно перевагою і недоліком. З одного боку, свіже повітря, прекрасний вид з набережної, з іншого - можливий дощ або сильна спека, сторонні люди, шум. Для відпочиваючих передбачені роздягальні та пляжний душ, всім учасникам роздають килимки. Перегляньте рекламні проспекти московських центрів йоги - часто в крупних центрах організуються безкоштовні семінари і заняття. Тут ви можете зрозуміти свій рівень і здібності, попрацювати з досвідченими викладачами, вивчити основні рухи. Звичайно, головною метою таких занять є залучення нових клієнтів, за друге і наступні відвідування доведеться платити. Ефективними можуть бути заняття йогою онлайн. Такі заняття проводяться, як правило, безкоштовно і ви можете самі вибрати місце їх проведення - вдома чи в гостях, на вулиці чи в парку. Для цього потрібен лише комп'ютер або телефон з підключеним інтернетом. При цьому ніякого тиску з боку викладачів немає - ви можете відкласти або відновити вивчення йоги в будь-який момент. Інший спосіб займатися йогою будинку - скачати з інтернету або купити диск з відео-уроками. Крім того, є спеціальна література на тему йоги, вона також може стати ефективним посібником для вивчення цієї науки. Почати самостійне вивчення не завжди легко, без досвідченого викладача багатьом важко розібратися, але прагнення і завзятість допоможуть вам все подолати.