Як вивести пляму з джинсів. Як видалити пляму на джинсах.

Джинси є найпопулярнішою одягом у світі. Вони практичні, зручні і підходять майже для будь-якої ситуації. На жаль, плями з них важко виводяться, оскільки джинса - різновид бавовняної тканини і забруднювач легко вбирається в неї, проникаючи в серцевину ниток. Але не варто засмучуватися - знаючи деякі хитрощі, можна видалити навіть найбезнадійніші плями.
Вам знадобиться
  • 1) Речовина, що підходить для конкретного виду плями;
  • 2) Якісний пральний порошок.
Інструкція
1
Жирне пляма. У цьому випадку спочатку вам потрібно видалити якомога більше забруднювача з тканини. Для цього відмінно підійде звичайна кухонна сіль - вона ефективно абсорбує будь-які рідини і масла, або паперова серветка. Потім потрібно нанести на пляму засіб для миття посуду, розщеплюють жир. Цей спосіб добре підходить у випадку побутового забруднення харчовими продуктами: соняшниковою або вершковим маслом, їжею. Якщо ви забруднили одяг машинним маслом, то пляму потрібно обробити яким-небудь знежирюючим речовиною: бензином, розчинником Уайт-Спірит і т.д. Потім річ необхідно промити водою з-під крана і тільки після цього випрати.
2
Пляма від ручки, фломастера або маркера. Тут дуже важливо визначити, чим саме була заправлена друкарська приналежність. Якщо пляма нанесено звичайним чорнилом, то його можна легко видалити гліцерином. Для цього замочіть річ в гліцерині мінімум на годину, потім прополощіть у воді і виперіть. У фломастерах і маркерах часто використовуються фарби, розчинні в спирті. Відповідно, він і допоможе від них позбавитися. Візьміть чисті ватні тампони, спирт, і цим протирайте пляма круговими рухами, намагаючись не розмазувати фарбу по тканині. Замінюйте тампони в міру забруднення. Далі промийте джинси водою і виперіть. У тому випадку, якщо річ забруднена фломастером або маркером на основі ацетону, вам знадобитися засіб для зняття лаку з нігтів або, за аналогією зі спиртовими барвниками, ацетон. Технологія видалення плями така ж.
3
Пляма крові. У цьому випадку потрібно відразу ж прополоскати забруднення холодною водою, потім замочити річ в тазику з плямовивідником або кисневим відбілювачем. Не бійтеся зіпсувати джинси - кисневий відбілювач не містить хлору, тому не шкодить кольоровим речам.
4
Пляма від вина. Для початку його потрібно посипати кухонною сіллю - вона вбере частину забруднювача. Далі, в залежності від кольору джинсів і «віку» плями можна застосувати кілька способів. По-перше, багато виведення плям дуже ефективно справляються з плямами такого роду. По-друге, деякі сорти вина можна видалити за допомогою звичайного окропу, але це допоможе тільки в тому випадку, якщо пляма свіже. Для цього натягніть джинси на тазик, щоб пляма була по центру, і полийте з закипілого чайника. Потім відправляйте річ в прання. Ще один спосіб, відповідний для тканини будь-якого кольору - замити пляма від червоного вина білим, потім випрати.
5
Пляма від трави. Такі плями дуже важко вивести, так як зелені пігменти проникають в саму серцевину ниток. У цьому випадку вам знадобитися або столовий оцет (Не концентрат, а 9% розчин) або харчова сода. Відповідно, або замочіть забруднений річ в оцті протягом години, або нанесіть хвилин на 10 кашку з соди на пляму. Потім прополощіть джинси водою і стирайте.
6
Пляма від фарби. Тут все залежить від типу фарби. Водоемульсіонку можна видалити за допомогою води та щітки, а для інших видів знадобиться відповідний розчинник. Практично універсальним засобом є ацетон, але він може розчинити і забарвлення джинсів, якщо річ неякісна.
Зверніть увагу
Найголовніше у виведенні плям з тканини - швидкість. Якщо річ полежить деякий час і/або піддасться теплового впливу - пляма стане неудалімих.
Корисна порада
Якщо у вас немає можливості відразу зняти і випрати річ, можна скористатися спеціальним спреєм-плямовивідником. Активна речовина знебарвлює забруднювач, але все одно річ слід випрати при першій же можливості.