Як зробити червоний фосфор.

Першою людиною, яка одержала фосфор у вільному стані, був гамбурзький алхімік Х. Бранд. Він шукав філософський камінь, він прожарив в щільно закритій посудині сухий залишок сечі, змішаний з річковим піском з додаванням деревного вугілля. Прожарений посудину почав світитися в темряві.

Інструкція
1

Приготуйте посудину, в складі якого не повинно бути заліза і скла. Підійде порцеляновий або глиняне начиння. Ємність виберіть досить містку, десь на вісім кілограмів.

2

Змішайте активоване деревне вугілля, фосфат і пісок. Закрийте отриману суміш щільною кришкою.

3

Зробіть на дні посудини дірку, якщо вам зручно. Хоча цілком реально зробити отвір в кришці, а горщик перевернути. До отвору приєднаєте мідну трубку. Попередньо ізогніте її у формі півкола. Увага! Місце з'єднання необхідно герметично закрити, щоб пари фосфору не просочилися - це отруйний газ. З цією метою можна використовувати цемент або глину.

4

Другий кінець трубки залиште трохи довший, він повинен виходити в десятилітрову ємність, наповнену водою.

5

Візьміть два літри бензину, наповніть ним паяльну лампу, зробіть сильне полум'я і направте на горщик. Перший етап хімічної реакції повинен відбуватися 2:00. По закінченню двох годин заправляєте в паяльну лампу ще два літри бензину. Знову чекайте 2:00, поки пройде другий етап хімічної реакції. В ідеальному варіанті процес вважайте закінченим тоді, коли згорить весь бензин, залитий вдруге.

6

У результаті на дні банки утворюється прозора речовина у вигляді осаду. Це сильно токсичний білий фосфор. Злийте акуратно воду. Не чіпайте руками білий фосфор!

7

Останній етап отримання червоного фосфору полягає в тому, щоб добре нагріти отриманий елемент протягом тривалого часу. Знову перевірте, чи щільно закритий посудину, щоб не сталося витоку. У вас фактично є два варіанти для нагріву. Виходячи з першого способу, ставите бутель з осадом на сонці. В залежності від інтенсивності сонячного випромінювання вже через тиждень або два ви досягнете мети, отримаєте сипкий стовідсотковий червоний фосфор відмінної якості.

8

Другий спосіб набагато небезпечніше і менш ефективний. Бутель ставите на плиту, робите дуже слабкий вогонь. Гріти треба протягом декількох діб. При цьому пам'ятайте, що фактично ви маєте справу з вибуховою речовиною.

9

Протягом всього процесу стежте, щоб поруч було джерело води. Не можна чіпати і вдихати пари білого фосфору! Смертельна доза білого фосфору для дорослої людини складає 0,05-0,1 г! А ваш вихід продукту - близько 300-400 грам. Небезпека зберігання червоного фосфору полягає в тому, що він є прекурсором, тобто бере участь в синтезі наркотику.

Зверніть увагу

Будь-який суд може розцінити факт зберігання червоного фосфору, а тим більше білого фосфору, як приготування до злочину або теракту.