Як обжати кабель комп'ютера.

В даний час в спеціалізованих магазинах можна без зусиль знайти готовий патч-корд для створення локальної мережі. Але бувають і випадки, коли такої не знаходиш або кабель недостатньої довжини. Що робити? В цьому випадку обжимаємо мережевий кабель самостійно.
Вам знадобиться
  • Кабель «кручена пара»
  • 2 вилки типу RJ-45
  • Обтискні кліщі (можна використовувати тонку плоску викрутку, але вкрай не бажано)
  • Інструмент для зняття зовнішньої ізоляції (стриппер або гострий ніж)
Інструкція
1
Для початку визначитеся, який тип обтискача вам необхідний Straight - through (прямий) або Crossover (перехресний). Пряма обжимка зазвичай використовується для зв'язку комп'ютера і світча, а перехресна для зв'язку двох ПК (правда, більшість сучасних мережевих карт вміють самостійно «перевертати» кабель і підійде пряма обжимка, але варто підстрахуватися).
2
Для прямої обтискача візьміть кабель і з обох сторін зніміть верхню ізоляцію на відстані 3 см від країв. Далі складаємо маленькі кольорові проводки в ряд в наступній послідовності з ліва на право: біло-оранжевий, оранжевий, біло-зелений, синій, біло-синій, зелений, біло-коричневий, коричневий.
3
Щільно стисніть кольорові провідники для їх закріплення в даній послідовності і видаліть надлишки, залишивши розплітання 1 см. Візьміть вилку RJ-45 защипувалися пристроєм вниз і акуратно вставте кабель , так щоб розплетені провідники дійшли до кінця металевих контактів вилки, а оболонка кабелю до призначеної для неї засувки.
4
Ще раз перевірте правильність послідовності кольорових провідників і вставте вилку в обтискні кліщі до упору і щільно прожміте. Слідкуйте, щоб кліщі при обтиску не перекосів, це може привести до дефекту контакту. Переплутана послідовність кольорових провідників призведе до втрати даних і непрацездатною мережі.
5
Таким же чином прожміте другий кінець кабелю. При прямій обтискача послідовність кольорових провідників на обох кінцях патч-корду однакова
6
Для перехресної обтискача робіть все точно так само з одним єдиним винятком. Один кінець кабелю ми обжимаємо, як описано вище, а в другому змінюємо послідовність кольорових провідників на наступну: біло-зелений, зелений, біло-помаранчевий, синій, біло-синій, помаранчевий, біло-коричневий, коричневий.