Як оформити куточок психолога. оформити куточок психології в школі.

На жаль, сьогодні освітні установи не здатні задовольнити ідеальні вимоги до робочого місця психолога . В реальності виділяється тільки одне приміщення, в якому вимагається оформити куточок психолога .
Інструкція
1
Перше на що необхідно звернути свою увагу - це на кольорове оформлення. Загальний колірний фон і кольорові сполучення не повинні бути гнітючими і яскравими.
2
Використовуйте пастельні кольори - заспокійливі відтінки блакитного та зеленого поєднуйте з жовтим або теплим бежевим кольором. Така колірна гамма допомагає швидко адаптуватися в приміщенні і сприяє взаємодії з психологом.
3
Виразно позитивним фактором в оформленні куточка психолога є живі кімнатні рослини. Щодо тварин і птахів - їх присутність в приміщенні не рекомендується. У разі корекції страхів, проявів тривоги і агресії - тварини можуть використовуватися фахівцем з ситуації, що складається.
4
Дотримуйтесь основний принцип при оформленні куточка - нічого зайвого. Ваше робоче місце не кімната відпочинку для персоналу і не показовий куточок.
5
Поділіть ваше приміщення на кілька робочих зон, які будуть мати різну функціональну навантаження. В зону первинного прийому для бесіди з батьками поставте робочий стіл. На ньому повинна бути картотека з даними про дітей, батьків і вихователів. Поруч зі столом помістіть шафа, де розкладіть весь необхідний вам діагностичний матеріал для психологічного обстеження.
6
Наступну частину приміщення відведіть для консультативної роботи. Ця зона повинна бути оформлена найбільш комфортно. Поставте затишні крісла, зробіть цікаві композиції з кімнатних рослин.
7
Наступна зона - діагностична. Вона призначена для проведення обстежень. Тут не повинні лежати зайві предмети. Інтер'єр - спокійний, щоб ніщо не відволікало увагу дітей. Тоді вони зможуть зосередитися на завданнях, які пропонує психолог. Систематизуйте всі необхідні матеріали для роботи. Додайте в шафах так, щоб зручно було ними користуватися.
8
Для зони ігрової терапії буде потрібно м'яке покриття підлоги і пересувна меблі для зміни ситуації в ігрових сюжетах. У цій зоні зробіть інтер'єр яскравим, розкладіть дитячі вироби на полиці. На стінах розвішані дитячі малюнки. Така обстановка допоможе зняти зайву напруженість у детей.Все функціональні зони можуть при необхідності трансформуватися одна в іншу.