Як знайти вісь симетрії.

Поняття симетрії грає провідну, хоча і не завжди усвідомлену роль в сучасній науці, мистецтві, техніки і навколишньої життя. Вона пронизує буквально все навколо, захоплюючи, казал вісь б, несподівані області та об'єкти. В математиці слово "симетрія" має не менше семи значень (серед них симетричні поліноми, симметрические матриці).
Інструкція
1
Розглянемо дзеркальну симетрію. Легко встановити, що кожна симетрична пласка фігура може бути з допомогою дзеркала сполучена сама з собою. Гідно подиву, що такі складні фігури, як п'ятикутна зірка чи рівносторонній п'ятикутник, теж симетричні. І не так просто зрозуміти, чому така, казал вісь б, правильна фігура, як скіс паралелограм, несиметрична. Спочатку видається, що паралельно одній з вам сторін могла ви проходити вісь симетрії . Але варто подумки спробувати скористатися нею, як відразу переконуєшся, що це не так.
2
Деякі діти пишуть букви "навиворіт". Латинське N виглядає у них як І, а S і Z виходять навпаки. Якщо ми уважно подивимося на літери латинського алфавіту, то побачимо серед них симетричні і несиметричні. У таких букв, як N, S, Z, немає жодної осі симетрії (так само як і у F, G, J, L, P, O, R). Але N, S, і Z особливо легко пишуться "навпаки", оскільки мають центр симетрії . У решти прописних літер є як мінімум по одній осі симетрії . Букви А, М, Т, U, V, W, Y можна розділити навпіл поздовжньою вісь ю симетрії . Букви В, С, D, Е, I, K - поперечної вісь ю симетрії . У букв Н, О, X є по дві взаімоперпендікулярних осі симетрії . Цей же експеримент можна провести з будь-яким алфавітом європейської групи. Якщо ви помістіть літери перед дзеркалом, розмістивши його паралельно рядку, то помітите, що ті з них, у яких вісь симетрії проходить горизонтально, можна прочитати і в дзеркалі. А ось ті, у яких вісь розташована вертикально або відсутня зовсім, стають "нечитабельними"
3
Архітектура осі симетрії використовуються як засоби вираження архітектурного задуму. У техніці осі симетрії найчіткіше позначаються там, де потрібно оцінити відхилення від нульового становища, наприклад на кермі вантажівки або на штурвалі корабля. Якщо ми уважніше придивимося до оточуючих нас предметів (труба, стакан), то зауважимо, що всі вони так чи інакше складаються з кола, через нескінченне безліч осей симетрії якого проходить незліченну кількість площин симетрії . Більшість таких тіл (їх називають тілами обертання) мають і центр симетрії (центр круга), через який проходь хоча ви одна вісь симетрії .