Як навчитися грати в шахи.

Шахи - дуже корисна гра, яка розвиває уяву, логіку, тактику, стратегію. До того ж збільшується здатність до запам'ятовування. Можна довго перераховувати всі позитивні моменти шахів, однак постає питання, як же навчитися грати? Навчитися грі в шахи не так складно, і до того ж дуже захоплююче.
Вам знадобиться
  • шахи
Інструкція
1
Першим ділом розставляємо шахи на дошці. Дошку потрібно ставити так, щоб білий квадрат був в нижньому правому куті. Всього фігур 16 фігур одного кольору: 2 тури, 2 коня, 2 слона, ферзь, король і 8 пішаків.
2
Заповнюємо перший радий фігурами. По краях ставимо лодії - фігури у вигляді башточок. Наступна клітина від ладей - місце для коня. Далі ставиться слон (офіцер), витягнута фігурка, з точкою на вершині. Залишаються дві клітини посередині. На чорну клітку (e1) ставитися білий король. На білу клітину (e8) чорний король. Ставимо ферзь поруч з королем. Другий ряд заповнюємо пішаками.
3
Правила гри прості. Потрібно створити ситуацію, яка називається мат. Мат - ситуація, коли після ходу суперника король атакований його фігурою, і при цьому гравець не може своїм ходом захиститися від шаха. Шах - ситуація, коли після ходу противника король атакований його фігурою. Також можливий пат - ситуація, при якій король не перебуває під шахом, але будь-яка дія гравця призведе до мату. Зазвичай пат виникає, коли не залишається фігур крім короля, а суперник не може загнати його в мат (через відсутність важливих фігур)
4
Тепер про фігури. Пішак - рядова фігура, яка робить хід на одну клітку вперед, і рубає по діагоналі. Якщо пішак стоїть в первісному положенні, то у неї є право рушити на дві клітини. Також якщо пішак доходить до кінця шахової дошки, вона перетворюється на будь-яку фігуру.
5
Кінь - фігура, яка ходить літерою «Г». Відповідно якщо кінь стоїть на білому полі, то після ходу він виявиться на чорному. Слон - фігура, яка ходить по діагоналі. У гравця два слона, один на білому полі, другий на чорному, отже, вони будуть ходити, і рубати фігури на відповідному кольорі. Ладья - фігура, яка ходить і рубає лише по вертикалі і горизонталі. Досить цінна фігура.
6
Ферзь - може ходити по вертикалі, горизонталі та діагоналі. Найсильніша фігура. І найважливіша фігура король - може ходити в будь-якому напрямку, але тільки на одну клітку.
7
Процес гри полягає в тому, щоб пересувати фігури по дошці і привести цими діями короля суперника до мату. Для цього доводиться продумувати кілька ходів вперед, придумувати комбінації, змушувати суперника до жертв фігур. Тільки стараннями і зусиллями можна виграти в шахи.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Rr22MNdvUqc
Корисна порада
Читайте літературу про шахи, вирішуйте різноманітні завдання. Вивчайте партії шахістів. І частіше практикуйтеся