Як визначити справжність каменів. Як визначити натуральність каменю дорогоцінного.

При покупці ювелірних прикрас справжність каменів досить часто викликає деякі сумніви. Досвідчений геммолог або ювелір з легкістю визначить справжність будь-якого каменю. Але не завжди покупець має можливість звернутися за консультацією до фахівця. Відповідно, виникає питання про те, як визначити справжність дорогоцінних каменів самостійно.
Інструкція
1
Щоб визначити справжність дорогоцінних і напівкоштовних каменів в домашніх умовах, необхідно знати деякі їхні особливості. Купуючи смарагд, уважно вивчіть поверхню каменю. У його структурі має бути видно характерний малюнок. Не варто купувати камінь, який має у своєму малюнку спіралеподібні або трубчасті візерунки, скоріше всього це синтетична підробка. Купуючи смарагд, візьміть його в руки - на дотик він, як і багато натуральні дорогоцінні камені, повинен бути досить прохолодним.
2
Вибираючи рубін, що не спокушайтеся на камінь яскраво-кривавого кольору за невелику ціну. Рубіни великого розміру з яскравим насиченим кольором є великою рідкістю і за вартістю можуть наближатися до діамантів.
3
Топаз на дотик гладкий і слизький, але, незважаючи на те, що його поверхня легко піддається поліровці, пошукайте в камені природні дефекти. Якщо продавець вам пропонує абсолютно чистий топаз, перед вами синтетична фальшивка.
4
Сапфір - камінь, який піддається підробці набагато частіше за інших дорогоцінних каменів. При його покупці необхідно бути гранично уважним. На дотик сапфір повинен бути холодним, як і смарагд. У синтетичної підробці ви без зусиль помітите газові бульбашки.
5
Визначити справжність бурштину вам допоможе шматочок вовняної тканини. Потріть нею камінь - натуральний буде бити струмом, притягаючи до себе пил, нитки та інше.
6
Фальшивий перли видає занадто доступна ціна, справжні перли за «дешево» не купиш. Якщо у вас є можливість, спробуйте перли на зуб - справжній камінь буде поскрипувати.
7
Вибираючи аметист, необхідно ретельно вивчити структуру каменю, яка повинна мати природні дефекти і вкраплення.
8
Якщо ви відправляєтеся в ювелірний магазин з метою придбати прикраса з дорогоцінних каменів, для початку запасіться десятиразової лупою. З її допомогою ви краще розгляньте природні дефекти і вкраплення, якими володіють багато натуральні дорогоцінні камені.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=6m6tNgDqp28