Як скласти кошторис на проект.

Грамотно складений кошторис на проект будівництва - не тільки показник кваліфікації кошторисника, а й можливість правильно розпланувати будівельний бюджет і, в кінцевому підсумку, вчасно закінчити будівельні роботи. У кошторисі відображаються всі види робіт із будівництва та оздоблення будинку, облаштування прилеглої території, наведено список, кількість і вартість необхідних будівельних та оздоблювальних матеріалів, враховані накладні та інші види витрат, кошторисна прибуток.
Інструкція
1
Складання кошторису на проект ниє роботи складається з декількох етапів: визначення всіх видів робіт, необхідних матеріалів та їх кількості, розрахунок вартості будівельних та оздоблювальних матеріалів, розрахунок вартості всіх видів робіт, коректування кошторису.
2
Проектно-кошторисна документація включає в себе: локальні кошториси на окремі види робіт за кожним завданням і спорудження, на загальномайданчикові роботи; об'єктні кошториси - зведені кошториси на кожний об'єкт, в яких повинні бути приведені укрупнені і узагальнені показники; зведення витрат, в якій визначена вартість будівництва з урахуванням тих витрат, які неможливо врахувати у відповідності зі кошторисними нормативами - доплати, пільги, компенсації за вилучення землі під забудову.
3
При складанні кошторису не забудьте врахувати всі види робіт, у тому числі й ті, виконання яких буде доручено стороннім фахівцям. Розрахуйте витрати на матеріали і вартість робіт у цьому випадку за середньою вартістю, щоб скоригована кошторис не збільшилася в два рази.
4
Перед складанням кошторису обов'язково огляньте об'єкт і місце проведення будівельних робіт. У цьому випадку вам буде легше врахувати всі додаткові витрати, наприклад, на зміцнення фундаменту або покрівлі. Врахуйте транспортні витрати і закладіть в кошторис кошти, які будуть витрачені на вивіз будівельного сміття. Відобразіть в кошторисі фактор сезонного подорожчання будівельних робіт і матеріалів.
5
Постарайтеся врахувати при складанні кошторису всі матеріали і роботи, чим точніше буде ваш розрахунок, тим вище будуть оцінені замовником ваші професійні якості. Не забудьте закласти деякий відсоток на непередбачені витрати, зазвичай, він дорівнює 10%. Цей грошовий зачепив допоможе гарантувати безперервність будівництва і виконання будівельниками всіх узятих на себе зобов'язань.
6
Якщо замовнику вартість проект а здасться занадто велика, підкажіть йому, на чому можна заощадити, які матеріали можна замінити без шкоди для якості, міцності і довговічності об'єкта.