Як скласти серветку до святкового столу. Як оформити легко серветку.

Одним з елементів оформлення святкового столу є красиво складені бавовняні серветки. Придумано вже безліч способів, як це зробити. Але коли настає час свята, і гості чекають чогось особливого, перед господарями постає важке завдання - оригінально оформити стіл і скласти серветки так, щоб це не нагадувало буденний обід, наприклад, у формі лілії.
Вам знадобиться
  • - бавовняна серветка розміром 45x45.
Інструкція
1
відбілити і накрахмальте серветки. Потім пропрасуйте їх. Щоб серветки добре тримали свою форму, їх варто зволожити перед прасуванням.
2
Візьміть велику квадратну серветку і складіть її по діагоналі. У вас повинен вийти рівний трикутник. Загніть до вершини лівий і правий кути трикутника, щоб вийшов квадрат.
3
Нижній кут навпроти вершини, до якої загинали кути, відігніть вгору. У вас має вийти подвійний трикутник, якщо ви все правильно зробили. Кут верхнього трикутника відігніть до протилежної сторони, щоб він торкався краю серветки. Слідкуйте за тим, щоб вертикальні шви на серветці вишикувалися в одну лінію. Бічні кути трикутника зігніть усередину і просуньте лівий кут між шарами серветок правого кута.
4
Підніміть серветку . Два вільних кута біля вершини «колишнього» трикутника зігніть до себе і просуньте маленький кінчик між шарами серветок. Місце згину повинно залишатися округлим. Розділіть трохи верстви вершини серветки - це додасть їй додатковий обсяг і складність. Серветка готова. У вас вийшла французька лілія.
5
Якщо вам ніколи займатися "художнім складанням" серветок, то купіть для них заздалегідь красиві тримачі. Можна просто скрутити тканину в трубочку і протягнути крізь кільце держателя. Це теж буде ефектно виглядати.
Зверніть увагу
Щоб серветки добре тримали свою форму, їх варто попередньо накрохмалити і зволожити перед прасуванням. Для чаювання до столу можна подати серветки маленьких розмірів, приблизно 25x25 або 35x35. Їх складати не потрібно. Але до святкового столу краще взяти серветки розмірів 45x45. Тоді з них легко можна буде скласти будь-яку фігуру, і вона збереже свою форму.
Корисна порада
Для щоденного оформлення столу серветки зазвичай складають удвічі, втричі, або просто скручують у трубочку. Для додання столу урочистості підійдуть будь складніші форми. І природно, ніж біліше серветки, тим урочистіше виглядатиме захід. Для свята варто відмовитися від різнокольорових серветок. Призначення у них, звичайно, одне і те ж, але кольорові серветки більше підійдуть для дитячих свят і молодіжних вечірок.
Коли настає День Святого Валентина або День народження, виникає бажання зробити що-небудь особливе для близької людини. Щоб святковий обід або вечерю виглядав по-справжньому романтичним, можна з серветок скласти сердечка. У красиво складених серветок є ще одна перевага. На початку коктейльної вечірки або обіду вам буде, про що поговорити з гостями. Заодно ви навчите їх цьому простому і чарівному мистецтву.

Вам знадобиться

-паперові або тканинна серветка; -плоский поверхню; -Праска;-прасувальна дошка.

Простий спосіб скласти серветку

Візьміть серветку і покладіть її на рівну поверхню . Складіть її по горизонталі, з'єднавши нижній край з верхнім. Якщо серветка з тканини, пропрасуйте згин праскою. Якщо вона паперова, ретельно розгладьте нижній край рукою. Знову складіть серветку навпіл і по горизонталі. Пропрасуйте праскою або щільно притисніть край згину. Вийде довгий вузький прямокутник. Складіть серветку навпіл справа наліво. Тепер розкладіть серветку. Посередині вийде вертикальний сгіб.Іспользуя вертикальну лінію згину в якості орієнтира, зігніть лівий край до середини таким чином, щоб він лежав перпендикулярно правому краю. У підстави серветки вийде кут. Тепер складіть праву сторону тим же способом. Серветка буде нагадувати перевернутий «будиночок». Переверніть серветку на зворотну сторону. У підстави серветки буде трикутний кишеню. Складіть верхні кінці «башточок» по горизонталі так, щоб їх краї збіглися з верхнім краєм трикутного кишені. Тепер розігніть їх. Ви позначите згин на кожній «вежі». Зігніть кут зліва і справа по напряму вниз на кожному кінці, щоб він стосувався лінії згину. Притисніть кути або пропрасуйте праскою. Переверніть серветку. Серце готове.
Перед тим, як складати серветку з тканини, її слід ретельно пропрасувати праскою.
Найкращий колір для серветки-серця - червоний або рожевий. Також цікаво виглядатимуть сердечка білого, синього, жовтого і зеленого кольору. Покладіть складену у формі серця серветку на середину тарілки. Зверху на неї можна поставити фужер, невеликий подарунок, квітку чи листівку з побажаннями на День Святого Валентина.
Паперова серветка зазвичай невелика і вже складена вчетверо. Перед складанням серветки з паперу її краще розправити.

Складний спосіб складання серветки

Цей спосіб підходить для серветок з тканини. При такому складання святковий стіл буде виглядати, як в ресторані. Якщо серветки великого розміру, їх важче скласти так, щоб вони тримали форму. Велику серветку можна зменшити, склавши її спочатку в квадратик. Для цього кожній кінець серветки потрібно скласти до середини. Тепер можна почати складати сердечко. Щоб вийшов довгий прямокутник, як у першому прикладі, загніть нижній край догори, трохи не доходячи до середини квадрата. Зігніть таким же способом верхній край. Тепер можна скласти серветку навпіл, наклавши нижню частину на верхню. Після цього можна повторити всі кроки з першого прикладу. Щоб верхні краю сердечка не розчинялися, не обов'язково користуватися праскою. Можна просто вкласти кути «башточок» всередину трикутного кишені. Для цього слід спочатку згинати краю зсередини «веж». Вийде ще дві кишеньки всередині кожної «вежі». В них можна завести зовнішні краї серветки. Тоді вона буде тримати форму і не розправиться. Щоб сердечка з тканинних серветок добре зберігали форму, можна зробити їх заздалегідь, за день до свята.