Як розвинути дедукцію. Як навчитися дедуктивного методу.

Слово «дедукція» найчастіше асоціюється у людей з ім'ям Шерлока Холмса. Дійсно, дедуктивний метод здорово допомагає сищикам. Корисний він, втім і іншим людям. Вміння робити висновки і логічно міркувати не завадить нікому.
Вам знадобиться
  • Завдання з математики, фізики; підручники; головоломки; логічні задачі тощо.
Інструкція
1
Для того щоб оволодіти дедуктивним методом, читайте якомога більше книг. При цьому важливо навіть не що читати, а як це робити. Не поспішайте, намагайтеся відмовитися в зміст твору, звертайте увагу на деталі, запам'ятовуючи їх.
2
Коли ви навчитеся повільно, вдумливо читати, можете приступити до наступного етапу тренувань. Зіставляйте літературний твір з іншими, схожими на нього, шукайте спільні риси і відмінності. Згадайте, до якої історичної епохи воно належить, спробуйте знайти в ньому відображення реальності того часу. Чим більше ви будете розмірковувати, тим більше у вас шансів розвинути дедукцію.
3
Записуйте все, що відбулося з вами за день в щоденник. Намагайтеся давати оцінку своїм вчинкам, відповідаючи на питання: «Навіщо я це зробив?», «Що призвело до виникнення цієї ситуації?», «Які варіанти розв'язання проблеми?». Послідовний виклад подій і пригадування деталей вимагає посиленої роботи мозку, а це саме те, що необхідно для розвитку розумових здібностей.
4
Наскільки дивним б не здалося це твердження, але розвинути дедукцію можна за допомогою ворожіння на рунах або картах Таро. Адже ворожка займається нічим іншим, як розшифровкою символів, намагаючись знайти між ними взаємозв'язку і пояснити значення розкладу в цілому. Процес такого передбачення нерідко проходить з використанням дедуктивного методу.
5
Вирішуйте логічні завдання та головоломки. Не беріться відразу за найважчі з них. Ви навряд чи зможете знайти відповідь самостійно і скористаєтеся чиєї-небудь допомогою, а це, як розумієте, для вашого розуму користі не принесе. Почніть з простих завдань і поступово переходите до більш складним. Це, до речі, допоможе вам навчитися оцінювати свої здібності і з повагою ставитися до дисципліни.
6
Набридне вирішувати головоломки - придумуйте їх. Так ви не тільки потреніруете свій мозок, а й допоможете іншим любителям логічних вправ - а це справа, гідне похвали!
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=MZXFoiN7Dz8
Зверніть увагу
Розвинути дедуктивні здібності цілком реально, однак неможливо за один і навіть кілька днів. Це довгий і складний процес тільки для посидючих та зацікавлених людей.
Корисна порада
Відводьте певну кількість часу на розвиток дедуктивного мислення щодня. Поставтеся до цього серйозно і грунтовно. Намагайтеся роздумувати більш глибоко, над якою-небудь завданням.
Дивно, як часом сама елементарна проблема, начебто вибору одягу для співбесіди на роботу, може вивести людину з рівноваги і змусити сумніватися у своїх можливостях. Позбутися від даного недоліку можна одним способом - розвинути в собі рішучість.
Інструкція
1
Кожна людина повинна не тільки вміти приймати самостійні рішення, він також повинен нести відповідальність за їх прийняття. Адже найчастіше люди не можуть на щось зважитися лише тому, що сумніваються в тому, чи правильний вибір вони зробили. Вони завжди чекають, що хтось допоможе їм, підштовхне до вірного рішення або просто схвалить їх дії. Коли такого помічника не надається поруч, вони губляться і не знають, що їм робити.
2
Виховувати рішучість в людині необхідно з раннього дитинства, даючи дітям можливість вирішувати дрібні проблеми самостійно. Це дозволить їм ще тоді звикнути до думки, що відповідальність за прийняті рішення лягати на їхні плечі, і тоді в дорослому житті їх це буде не так сильно лякати. Що ж робити тим, хто вступив у самостійне життя без цього багажу?
3
Як можна частіше приймайте самостійні рішення. Не чекайте, що хтось допоможе, схвалить ваш вибір. Просто повірте в свої сили.
4
Самостійно вибирайте методи, якими буде досягнута мета. Не варто просити про допомогу, тим самим перекладаючи частину відповідальності на інших.
5
Щоб розвинути в собі рішучість, спочатку ставте перед собою не сильно складні завдання. Адже всім відомо: ніщо так не піднімає дух і впевненість у собі , як успіх прийнятих раніше рішень.
6
При необхідності вирішити завдання, добре обдумайте і визначте всі можливі рішення. Вивчивши їх все, виберіть оптимальне для вас і обґрунтуйте, чому обрали саме цей варіант. Це дуже важливий крок, оскільки це є доказом вашої правоти. Не думайте про те, що подумають про це інші, робіть як вважаєте за потрібне.
7
Займайтеся спортом, це не тільки допоможе вам перебувати в хорошій фізичній формі, але також дозволить підвищити вашу рішучість за рахунок подолання невеликих перешкод під час занятій.Только рішучі люди можуть домогтися успіху в житті. Ті ж, хто так і не навчилися приймати самостійні рішення, так і проживуть життя у вічних сумнівах і коливаннях. Сумнів або дія? Вибір за вами!