Як побудувати басейн в сауні самому. басейн з бетону в сауну.

Якщо ви вирішили побудувати в своєму будинку сауну з басейном або в вашому будинку вже є сауна, але немає басейну, його можна побудувати самому. Необхідно лише засвоїти послідовність будівельних робіт, закупити необхідні будматеріали, а, головне, визначитися - чи зумієте ви поодинці впоратися з усіма роботами або є сенс запросити помічників. Якщо до вирішення цих питань ви підійдете розумно і серйозно, через певний час у вашій сауні з'явиться надійний, безпечний і красивий басейн. Самим міцним і довговічним вважається бетонний басейн.
Інструкція
1
Визначтеся з місцем і, відповідно до наявних площами, - з розміром майбутнього басейну. Зверніть увагу на те, щоб стіни будинку не стикалися зі стінками чаші басейну. Навіть в зовсім невеликий басейн розміром 2х3х1,5 м входить 10 тонн води, її тиск на стіни досить відчутно, будинок може просто «поплисти».
2
Викопайте котлован з урахуванням глибини чаші басейну. Якщо в міру риття котловану виявляться грунтові води, доведеться зробити обвідну дренажну систему. В котловані встановіть арматуру - «скелет» чаші басейну. Продумайте і здійсните підводку комунікацій, прокладете труби.
3
Тепер дуже відповідальний етап - виготовлення бетонної чаші. Вона має бути монолітною, тобто дно і стінки повинні являти собою єдине ціле. При виборі бетону слід зупинитися на марці, яка має високий коефіцієнт водопоглинання (чим коефіцієнт вище, тим бетон буде менше вбирати вологу). Перед заливанням бетоном продумайте місця для закладних деталей - форсунок, донних зливів, підводних світильників і т.д., тоді не доведеться потім бетон буріть.Залівайте бетон в підготовлений котлован з арматурою і фундаментом. Намагайтеся цей процес не переривати, а заливати відразу, не ділячи роботу на частини - чаша, зроблена з кількох шарів, буває ненадійна. Дайте чаші час як слід висохнути. На це йде від одного до трьох місяців. Періодично поливайте бетон водою. Не варто проявляти поспіх на цьому етапі.
4
Оштукатурьте бетонну чашу. Щоб згодом штукатурка не відшарувалася, використовуйте спеціальні водостійкі склади з латексними добавками. Доможіться рівною, майже гладкій поверхні дна і стінок чаші.
5
Покрийте поверхню чаші гідроізоляційним шаром, що представляє собою матеріал, що володіє водовідштовхувальними властивостями. Магазини будматеріалів пропонують сьогодні багатий асортимент сучасних матеріалів, що забезпечують надійну гідроізоляцію, вони недорогі і легкі в укладанні.
6
Приступайте до облицювання чаші басейну. Це може бути мозаїка, керамічна плитка, плівка ПВХ. Найдорожчий вид обробки - мозаїка, але зате це і самий довговічний і естетично привабливий від.Еслі ваш вибір - плитка, то майте на увазі, що при укладанні відстань між окремими плитками має бути більше, ніж при облицюванні стін (наприклад, у ванній) , а затиральна паста і клей - більш м'якими, пластичними. Справа в тому, що при наповненні басейну водою стінки під тиском маси води прогинаються (непомітно для неозброєного ока, але це факт), і, якщо між плитками відстань маленьке, а затирка і клей жорсткі, то покриття під великим навантаженням може дати мікротрещіни.Еслі ви зважилися на менш затратний метод - облицювання плівкою ПВХ, то не забувайте про укладку геотекстилю - нетканого полімерного полотна, що оберігає плівку від конденсату і пошкоджень і укладається безпосередньо під плівку.
7
Підключіть всі комунікації, обладнання (фільтри, сходи, скиммери, насоси тощо). Якщо ви не є фахівцем монтажних робіт і водопідготовки, запросіть знаючої людини - професіонала в даній справі.
8
Пустіть в басейн воду.
Корисна порада
Перед будівництвом басейну зважте все гарненько - свої фінанси, знання, навички та можливості, наявні у вас інструмент, обладнання, матеріали. Басейн, навіть самий маленький, - дуже складна споруда, яка потребує знань і майстерності людей багатьох професій, дилетантство при його зведенні може дорого обійтися (мова і про фінанси, і про здоров'я). Самовпевненість тут непрощенна.
Якщо ви вирішили побудувати сауну у власному будинку, вам доведеться відповісти на ряд питань. Яку площу під сауну ви готові виділити? Яка буде місткість вашої сауни? Як ви збираєтеся оснастити сауну ? Яку суму ви плануєте витратити на пристрій сауни? Від відповідей на ці та інші питання буде залежати якість споруди і терміни його зведення.
Інструкція
1
Визначтеся з розмірами сауни. Його підбирають з урахуванням передбачуваної кількості осіб, водночас парящіхся в сауні. Має значення і площа приміщення, що виділяється під будівництво. На одного парильщика має припадати приблизно 2 куб. метра повітряного простору.
2
Парилка сауни повинна бути теплоизолированной і обладнана нагрівачем (банної піччю). Передбачте місця для сидіння або лежання парильників. Освітлення може бути як природним, так і штучним. Повітрообмін відбувається за рахунок вентиляції. Висота стель в сауні - 2-2,4 м. Більш високі стелі створюють додатковий непотрібний об'єм повітря, що вимагає витрати енергії на обігрів.
3
Від стелі до верхньої полиці відстань повинна бути не менше 1,2 м. Це дозволяє дорослій людині зручно сидіти. Між полицями по висоті відстань зробіть не менше 40 см, щоб ноги розміщувалися зручно. Виготовити полки можна з деревини листяних порід, наприклад, липи. Для зручності сидіння і чистоти стін над верхньою полицею встановіть подспинники.
4
Стеля і стіни сауни повинні максимально зберігати тепло і бути ізольованими від вологи. Використовуйте термостійкий утеплювач, алюмінієву фольгу. Всередині сауни зробіть обшивку з вагонки.
5
Піч для домашньої сауни використовуйте електричну, заводського виготовлення. Це так звана електрокам'янка. Потужність печі підбирається з розрахунку 1 кВт на 1 куб. метр повітряного простору сауни. Розташовують електрокам'янку, як правило, збоку від входу в сауну - це створює теплову завісу при відкриванні дверей.
6
Двері в приміщення сауни повинна бути здатна витримувати перепади температур. Поріг в двері відсутня. Рекомендується виконати двері з дерева або зі скла (це виключає замкнутість простору).
7
Світильники розташуйте за спиною сидячих парильників, щоб уникнути попадання світла в очі. Для розсіювання світла використовуйте дерев'яні абажури.
8
Заключний етап - організація вентиляції сауни. Близько банної печі встановіть вентиляційну решітку, навпроти неї або на стелі зробіть засувку для регулювання потоку повітря в сауні.