Як оформити колаж.

В оформленні інтер'єрів дуже часто використовують колажі . Це допомагає надати приміщенню неповторність та індивідуальність. Ви можете придбати цей елемент інтер'єру в спеціалізованому магазині, проте навіщо витрачати гроші, якщо можна дізнатися, як оформити колаж самому.
Інструкція
1
Ви можете оформити колаж з квітів, листя та іншого природного матеріалу. Для цих цілей використовуйте різні види трав, кору дерев, насіння, плоди. Перед роботою добре висушіть вихідні елементи, траву, листя пропрасуйте праскою. На полотні (тканинному або дерев'яному) розмістіть все, що вважаєте за потрібне. Якщо розташування гармонійно і влаштовує вас, закріплюйте. Це можна зробити за допомогою голок, клею, рідких цвяхів або саморізів. Якщо вашій роботі не вистачає виразності, використовуйте гуаш і шпаклівку. Коли колаж буде готовий, підберіть для нього рамку, скло і повісьте.
2
Доброю ідеєю для оформлення обраного приміщення стане колаж з фотографій або картинок. Такий колаж можна присвятити улюбленій людині (для цього наклейте пам'ятні для вас двох фотографії). На додаток до фотокарточкам і красивим картинкам можна використовувати предмети, пов'язані з тематикою колажу. Якщо це робота в пам'ять про море, підберіть кілька красивих камінців і черепашок, якщо про весілля - використовуйте запрошення, стрічки свідків, підв'язку, предмети з конкурсів. Підключайте ваша уява! Після того як зберете всі предмети, виберете найкращий варіант їх компонування і закріплюйте.
3
Колаж з побутових матеріалів можна зробити, присвяченим будь тематиці. Гудзики, обрізки газет, етикетки, тканину і мережива, фольгу, афіші - всі ці, а також багато інших предметів, які знайдуться в будь-якій квартирі, можна використовувати для оформлення роботи. Пускай цей стиль і називається «сміттєвий», через використання безлічі непотрібних речей, колаж вийде дуже живий і оригінальний. Головне - підійдіть до справи з творчістю. Створюйте нові образи, змінюйте старі, грайте з фактурою і кольором. Головне - колір колажу повинен підходити до вашого інтер'єру, інше - тільки ваша справа. Такий колаж буде виглядати органічно і закінчено, довершуючи образ приміщення. Тепер, коли ви знаєте, як оформити колаж, саме час приступати!
При створенні колажу необхідно заздалегідь продумати тему, відповідно до якої ви потім і підберете знімки. Це може бути все що завгодно: захоплююча поїздка, відпочинок з друзями, домашні улюбленці або фото ваших дітей.
Вам знадобиться
  • - фотографії;
  • - вирізки з газет і журналів;
  • - листівки;
  • - ватман;
  • - простий олівець ;
  • - клеїть олівець;
  • - ножиці.
Інструкція
1
Не бійтеся фантазувати, для створення максимально ефектного колажу потрібен творчий підхід. Можна створити різнотипну композицію, яка включатиме фотографії, що нагадують про важливі події у вашому житті або просто піднімають вам настрій. Фотографії можна поєднувати з різними картинками, вирізками з газет і журналів або навіть з листівками.
2
Придумайте форму для майбутнього колажу, тобто той порядок, в якому ваші фото і картинки розміщуватимуться на папері. Наприклад, якщо ваша тема - подорож, то можна розташувати фотографії таким чином, щоб вони нагадували за формою той континент або країну, яку ви відвідали. Якщо ж колаж передбачається подарувати коханій людині, то його можна оформити у вигляді серця. Ваші знімки присвячені домашнім вихованцям? Розташуйте фотографії так, щоб здалеку вони нагадували силует кішки або іншої тварини. Враховуйте те, що будь-яка нетрадиційна форма для колажу зробить вашу роботу неповторною, виразною і по-справжньому цікавою для глядача.
3
Після того як ви обміркували всі деталі, можна приступити до роботи. Візьміть аркуш ватману і простий олівець. Спробуйте позначити форму майбутнього колажу на папері. Це буває непросто, необхідно домогтися таких контурів, які б вас влаштували. Справа в тому, що в процесі приклеювання фотографій вже буде складно що-небудь виправити.
4
Перед тим як приклеювати знімки, розкладіть їх на папері так, як вони повинні розташовуватися в готовій роботі. Відійдіть від колажу на пару метрів, критично огляньте його форму і порядок розташування знімків, при необхідності виправте виявлені недоліки. Тільки після цього візьміть клеїть олівець і почніть приклеювати знімки.
5
Беріть по одній фотографії, акуратно приклеюючи її на потрібне місце, намагайтеся при цьому не зрушити інші складові колажу. Після того як всі фото приклеєні, при необхідності нанесіть додаткові штрихи, наприклад оформите рамки для фото за допомогою маркерів або фломастерів, зробіть написи, якщо вам це потрібно. Головне - не переборщити, адже для будь-якого колажу важливі лише два елементи - форма і самі фотографії, намагайтеся не відволікати від них увагу глядача.
Зверніть увагу
Максимального ефекту від колажу можна домогтися, якщо повісити його на однотонну поверхню в досить світлому для перегляду приміщенні.
Корисна порада
Якщо вам хочеться максимально підкреслити форму колажу, просто виріжте його з паперу, залишивши лише необхідні елементи.