Як ловити ляща.

Лящ - озерно-річкова риба із сімейства коропових. Мешкає у водоймищах європейської частини Росії та Сибіру. Також цю рибу можна зустріти на Чорному, Каспійському і Азовському морях, так як лящ має особливість пристосовуватися до слабосоленої воді.
Інструкція
1
Лящ зустрічається в багатьох річках, озерах і водосховищах. Воліє теплу воду, дно з переважанням піску, мулу та глини. Восени йде у ями на дні і проводить там всю зиму. Лящі живуть групами, протягом дня постійно мігрують у пошуках їжі. Не люблять ділянки з кам'янистим дном.
2
Ловлять ляща з червня по вересень. У спекотні дні клювати не буде. В такі дні його краще ловити рано вранці або пізно ввечері. Якщо ж день видався прохолодним і похмурим, то можна спробувати ловити і протягом дня. Ця риба воліє глибину, тому для її лову знадобиться матчева вудка. Вона повинна бути міцною і гнучкою, вудилище краще взяти 4,2 метра і тестом до 25 грам. Волосінь повинна бути середньої товщини. При лові ляща часто використовують шок-лідер. З поплавців добре підійде вагглер.
3
Якщо течія не сильне, то відвантаження поплавця повинна складати 1 грам на 1 метр глибини. Глибина спуску фіксується стопорними вузлами. Поплавок прикріплюється до волосіні вертлюжком з карабіном №18-20. Трохи нижче ставляться чотири дробинки №8. Через один метр від цієї конструкції має розташовуватися грузило. Трохи вище маленького потрійного вертлюжка, за допомогою якої з'єднаний шок-лідер і поводок, встановлюються ще кілька дробинок. Розташовуючись на дні ставка, вони сигналізують про клювання.
4
Лящ добре клює на опариш або кластер. Також можна ловити на борошняних хробаків і личинки ручейників. Для підгодівлі краще використовувати спеціальну Підкормові суміш, яка продається в рибальських магазинах. Її добре замочити на ніч, тоді, при розкиданні в водоймі, вона відразу опуститься на дно. Також для підгодовування використовую запарені висівки, кашу, рубаних черв'яків.
5
Леща можна ловити і взимку. У цю пору року він збирається в косяки і йде в донні ями. Після обов'язкової прикормки, ця риба охоче ловиться на мотиля, закорніка і червоних черв'яків. Для цих цілей краще взяти великі гачки розміром №8-10. Ополонку краще зробити ширше (25-30 см). Досвідчені рибалки стверджують, що лящ відмінно ловиться на вудку протягом всієї зими.