Як обмежити спілкування з дитиною.

Після розлучення батьків, дитина залишається жити з одним з них. Другий батько виплачує аліменти на його утримання до настання повноліття. Дитина має право на спілкування з обома батьками, повинен знати всіх своїх родичів і спілкуватися з ними. Заборонити це робити з особистої ненависті або якихось власних спонукань неможливо. Якщо батьки не можуть домовитися між собою мирним шляхом про порядок і часу спілкування з сином або дочкою, то це вирішує районний суд за участю органів опіки та піклування.
Вам знадобиться
  • - паспорт;
  • - заява до органів опіки та піклування;
  • - заява до районного суду;
  • - пакет вагомих доказів.
Інструкція
1
Розлучення батьків боляче вдаряє по незміцнілої психіці дітей. Дитина однаково любить маму і тата і не винен, що дорослі люди не змогли жити разом. В такий важкий період його потрібно всіляко оберігати від глибоких душевних травм і не перешкоджати спілкуванню з іншим батьком і його родичами. Права неповнолітнього знати своїх родичів і спілкуватися з обома батьками закріплені законодавчо.
2
Часто той батько, з яким залишився дитина, відчуває негативні емоції по відношенню до другого чоловіка, але це не дозволяє йому обмежити спілкування з сином або дочкою. Спілкування може бути обмежено або перервано тільки в тому випадку, якщо це буде в інтересах дитини. Щоб це зробити, необхідно письмово повідомити органи опіки та піклування, та подати заяву в районний суд.
3
Для розгляду судом даної справи, потрібно представити документальні докази того, що обмеження або переривання спілкування з дитиною відповідатимуть інтересам неповнолітнього. Це може бути документальне підтвердження, що другий батько негативно впливає на психіку дитини, не виплачує зміст, є наркоманом чи алкоголіком і приходить на побачення в невідповідному вигляді: у стані наркотичного або алкогольного сп'яніння.
4
Тільки за рішенням суду спілкування може бути обмежено або перервано. У всіх інших випадках перешкоджати спілкуванню дитини з кожним з батьків або його родичами є протизаконним. Батько, з яким спілкування перервано або обмежена, може подати зустрічний позов і подати докази, що синові або дочці необхідно спілкування з ним, і що він є гідним громадянином для спілкування зі своїм дитиною.