Як виміряти опір заземлення.

В наш побут входить все більша кількість електричних приладів, будь то мікрохвильова піч або пральна машина, комп'ютер або електрочайник, для безпечної експлуатації яких необхідно заземлення. Зробити заземлення нескладно, необхідний тільки ефективний спосіб перевірки його параметрів. Розглянемо самий функціональний варіант.
Вам знадобиться
  • Прилад для вимірювання опору М416, 2 допоміжних електрода, 2 дроти перетином 3.5 квадратних міліметра завдовжки 40 м. Діаметр електродів 16 мм, довжина 0.6 м.
Інструкція
1
Розташуйте допоміжні електроди і підключіть проверяемое заземлення до приладу М416 згідно показаної схеми.
2
Вбийте допоміжні електроди в землю на глибину не менше 0.5 м ударами вертикально зверху, не розгойдуючи їх і не розпушуючи навколо них землю. Для збільшення точності вимірювання (для зменшення опору між допоміжними електродами і землею) зволожите солоною водою землю навколо допоміжних електродів або ж збільшіть їх кількість. Додаткові стрижні вбийте на відстані не менше 2 метрів між собою. Стрижні, що утворюють один допоміжний контур, з'єднайте один з одним електрично.
3
Під час вимірювання розташуйте прилад горизонтально якомога ближче до вимірюваного контуру заземлення для зменшення довжини дроти, що підключає контур заземлення до приладу. Це зменшить похибка вимірювання, що вноситься цим проводом.
4
Для вимірювання опору зробіть наступні дії: 1. Перемикач В1 поставте в положення? 1.2. Натисніть кнопку і обертайте ручку «реохорд», домагаючись максимального наближення стрілки до нульового положенію.3. Результат вимірювання вважайте зі шкали реохорда, не забуваючи помножити його на множник, встановлений ручкою В1.Еслі результат вимірювань більше 10 Ом, встановіть перемикач множника В1 в наступне за зростанням положення і повторіть вимірювання згідно з пунктами 2 і 3.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Gep0twCp3aQ
Корисна порада
Цей спосіб називається "Принцип зменшення потенціалу по 3-точковою схемою" і є оптимальним варіантом, що дозволяє домогтися прийнятної точності вимірювання, використовуючи відносно недороге обладнання.
Захисне заземлення являє собою навмисне електричне з'єднання з землею або металевими нетоковедущими деталями, які можуть опинитися під напругою внаслідок замикання на корпус. Заземлення покликане усунути небезпеку ураження струмом від дотику до корпусу, воно знижує напругу між корпусом і землею до безпечного значення. Відповідно до правил періодично проводиться вимірювання опору заземлювального пристрою.
Вам знадобиться
  • Вимірювач заземлення
Інструкція
1
Оберіть прилад для вимірювання опору контуру заземлювального пристрою. Для прикладу наводиться послідовність дій при використанні вимірювача заземлення М416. Він призначений для вимірювання опору заземлення, активних опорів і визначення питомої опору грунту. Діапазон вимірювань приладу складає від 0,1 до 1000 Ом.
2
Перед проведенням вимірів необхідно зменшити кількість факторів, що викликають додаткову похибку. Встановіть вимірювач строго горизонтально, далеко від потужних електричних полів, використовуйте тільки передбачені інструкцією джерела живлення, визначте і врахуйте наявність можливих джерел перешкод. Перешкоди змінного струму і високочастотні радіоперешкоди виявляються по коливаннях стрілки приладу.
3
Встановіть харчування в прилад. Джерелом живлення служать три послідовно з'єднаних гальванічних елементів напругою 1,5 В кожний.
4
Встановіть перемикач в положення «Контроль 5 Ом», натисніть кнопку і обертанням ручки «реохорд» добийтеся установки стрілки індикатора в нульову позначку вимірювальної шкали.
5
Підключіть до приладу з'єднувальні дроти, попередньо оглянувши їх і перевіривши цілісність ізоляції.
6
Поглибите додаткові допоміжні електроди (заземлювач і зонд) на глибину 0,5 м і підключіть до них з'єднувальні дроти.
7
Перемикач встановіть в позицію «Х1».
8
Натисніть кнопку, а потім обертанням ручки «реохорда» підведіть стрілку індикатора до нуля. Результат вимірювання помножте на множник.