Як заміряти щільність електроліту.

Якщо автомобільний акумулятор став занадто швидко розряджатися, то рекомендується перевірити щільність електроліту. Заміряти і "підігнати" щільність електроліту бажано також при різкій зміні температури.
Вам знадобиться
  • спиртової термометр і спеціальний вимірювальний прилад (рис 1), що складається з гумової груші (поз. 1), одягненої на скляну трубку (поз. 2). В протилежну сторону трубки вставлена гумова пробка (поз. 4) з заборником (поз. 5). Усередині скляної трубки знаходиться ареометр (поз. 3).
Інструкція
1
Для вимірювання щільності наповніть за допомогою гумової груші скляну трубку електролітом через заборник приблизно до половини висоти трубки. Ареометр повинен вільно плавати в рідині, не торкаючись пробки, груші і бічних стінок колби. Тільки в такому випадку вимірювання щільності буде правильним.
2
Вважайте значення щільності по цифровому значенню на шкалі, яка знаходиться всередині верхньої частини ареометра, в місці контакту меніска електроліту з трубкою ареометра. Після вимірювання щільності і температури скоректуйте отримані значення.
3
При температурі електроліту, що відрізняється від температури 25 ° С більше ніж на 5 ° С, отриману при вимірі величину щільності електроліту змініть з урахуванням температурної корекції: на кожен 1 градус за Цельсієм робиться корекція в 0,0007 грам на кубічний сантиметр. Якщо менше, то поправку вичитаєте, якщо більше - додаєте. Або, орієнтуючись по наступній таблиці, визначте, чи відповідає щільність електроліту необхідним параметрам.
4
Але якщо необхідних параметрів в цій таблиці немає (наприклад, якщо треба взимку заміряти щільність електроліту в акумуляторі автомобіля), скористайтеся простий, але зразковою залежністю: на кожні 15 градусів за Цельсієм щільність електроліту змінюється на 0.01 грам на кубічний сантиметр.
Корисна порада
Щільність електроліту значно змінюється при збільшенні або зменшенні температури, тому перед виміром щільності виміряйте температуру електроліту. Існують ареометри з вбудованими термометрами, що сильно спрощує процедуру вимірювання щільності і температури електроліту.