Як визначити розтяг.

Розтяганням в медицині називають пошкодження зв'язки, м'язи або сухожілі, що є наслідком сильного натягу, або ж їх розрив. В різних випадках при розтягуванні можуть бути пошкоджені одна, дві або кілька зв'язок (м'язів, сухожиль). Для того щоб вчасно звернутися до лікаря, необхідно навчитися самостійно відрізняти розтягнення від простого забитого місця.
Інструкція
1
Визначте, в який момент сталася травма. Причинами розтягування можуть стати падіння (особливо на витягнуту руку), незручне рух, жорстке опускання стопи, ковзання по поверхні, удар, піднімання тягарів, заняття спортом.
2
Знайдіть, яка саме м'яз (сухожилля, зв'язка) пошкоджена. Розтягнення може статися в області будь-яких суглобів, нерідко виникає в області щиколотки, гомілковостопного суглоба і ліктя, найчастіше йому піддається підколінне сухожилля, м'язи рук, плеча, передпліччя і спини.
3
З'ясуйте, чи є в даному випадку такі ознаки розтягування як біль, м'язова слабкість і спазми. Також ознаками розтягування можуть бути запалення, набряклість, поява синців, порушення рухової функції. Майте на увазі, що залежно від тяжкості розтяги ці ознаки можуть мати різну інтенсивність.
4
Якщо у вас є ознаки розтягування, терміново зверніться до лікаря, якщо: - ви відчуваєте дуже сильний біль і не можете ходити або рухати пошкодженим суглобом; - пальпація пошкодженої ділянки або ділянки, розташованої поруч з ним, дуже болюча; - пошкоджений суглоб деформований; - розтягнута кінцівку неправильно згинається; - ви відчуваєте оніміння або бачите почервоніння травмованої області; - розтягнення в цьому місці трапляється вже не вперше; - ви не знаєте, як лікувати отриману травму.
5
В якості першої допомоги (якщо медичної допомоги доводиться чекати досить довго) при розтягуванні використовуйте тугу пов'язку і накладіть на неї лід. Це допоможе зменшити набряк зв'язки, зупинити можливу кровотечу в місцях її розриву.
6
Звернувшись до лікаря, за його рекомендацією пройдіть рентген або томографію для того, щоб більш точно визначити ступінь тяжкості розтягування і переконатися в тому, що не відбулося перелому кістки.
7
Пройдіть курс лікування, який вам призначить лікар, залежно від ступеня розтягування лікар призначить вам той чи інший курс лікування.