Як складати парашут.

Перед початком складання парашут ретельно оглядають на предмет придатності до експлуатації. Якщо виявлені несправності, їх виправляють або ремонтують згідно інструкції по ремонту парашут ного оборудованія.Складиваніе парашут а зазвичай проводиться «вкладається» (відповідальним за укладку) і «допомагає». Всі етапи контролюються інструктором.
Інструкція
1
Складання парашут а для стрибка вважають виконаним, якщо вироблені такі дії: огляд парашут а і підготовка до складання; складання купола і огляд строп; купол упакований в чохол, а стропи складені в спеціальні стільники чохла; чохол з куполом покладений на ранець, а кульової бесстропний парашут складний на купол в чохлі; витяжна мотузка приєднана до витяжного тросу і складена під ранцеві гуму.
2
Огляд парашут а відбувається так: Спочатку - купол (чохол) і стропи; потім парашут кульової витяжною бесстропний; далі йде огляд підвісних систем, ранця, витяжних кільця і троса, чехла.Осмотр купола і строп: оглянути купол і полотнища на просвіт, перевірити рядки і тканина купола.Ткань повинна бути цільною і без плям. Стропи покласти разом і натягнути, звернути увагу на цілісність. Чохол купола уважно перевіряється на пошкодження, щоб були справні всі дрібні частини. Якщо гумові стільники пошкоджені - замінити їх новими, але ремонтувати стільники заборонено.
3
Підвісна система повинна мати неушкоджені металеві кріплення і текстильні деталі. Ранець повинен бути з справним шнуровим кільцем, люверсами, конусами і карабінами, також не повинно бути пошкоджень на витяжному тросі, карабіні і чохлі. Сумка для парашут а оглядається на предмет цілісності.
4
Готуємо парашут до складиванію.Трос витяжного кільця вставляється в гнучкий шланг, а саме кільце кладеться в кишеню підвісної системи. З'єднуються дві пряжки з замками на підвісний сістеме.Все спорядження покласти біля ранця. Правильно складена підвісна система розташована вільними кінцями зверху. Ранець лежить на підвісній системі. Укладальна трубка пропускається через люверси і надягають на конус пружіни.Сложіть купол, акуратно дотримуючись послідовність, скласти полотнище, починаючи знизу догори, перекинути праву частину купола на ліву половину, стежачи за тим, щоб маркування розташовувалася зверху.
5
Далі складаємо стропи, надягаємо на купол чохол, потім цей чохол розташовуємо на ранці, а гумові стільники потрібно протягнути в кишені. Гнучкий шланг троса пропускається в шлевку підвісної системи. Затиснути кулони ранцевих гум в дротяні петлі на клапанах.Витяжная мотузка складається під ранцеві гуми. Петля витяжного троса протягується в петлю мотузки, а потім в петлю троса пропускається кінець мотузки з карабіном і петля затягівается.Карабін витяжною мотузки вставляється в кишеню правого клапана, кінець гнучкого шланга повинен бути заправлений в ранець під правий клапан. Витяжна мотузка повинна бути заправлена в кільце на правому клапані ранца.Парашют складний і готовий до експлуатації.
Парашутний спорт сьогодні - один з найбільш затребуваних екстремальних видів спорту серед молоді, що вимагає точних дій і певних знань, від яких насамперед залежатиме життя парашутиста. Саме тому перед стрибком з парашутом людина повинна пройти спеціальну підготовку та інструктаж, які дозволять не зробити помилок при стрибку, розкажуть, як зібрати парашут правильно і розкриють інші не менш важливі питання перед початківцям парашутистом.
Інструкція
1
Перш за все, хотілося б зауважити, що збирається парашут «вкладається», тобто фахівцем, навченою особою, відповідальною за укладку, і «допомагають» - як правило, самим парашутистом. При цьому всі дії чітко контролюються інструктором.
2
Огляньте парашут перед укладанням. Для цього необхідно по черзі виконати наступні дії. Огляньте купола і стропи. Для цього необхідно на просвіт перевірити всі рядки і тканина купола. Тканина не повинна мати ніяких сторонніх плям, повинна бути платною і цілісною. Стропи необхідно скласти разом і натягнути, щоб бачити їх цілісність і міцність.
3
Огляньте чохол купола. Слід уважно оглянути чохол на наявність пошкоджень, всі дрібні частини повинні бути справними.
4
Огляньте уважно гумові соти. У разі якщо вами виявлені пошкодження, замініть стільники новими. Пам'ятайте, що виробляти ремонт гумових сот строго заборонено.
5
Огляньте підвісну систему. Дана система повинна бути так само без ушкоджень кріплень і текстильних деталей. Перевірте справність шнурового кільця, люверсов, карабінів, конусів, чохла і витяжного троса. Огляньте на предмет цілісності сумку, в яку проводитиметься укладання парашута.
6
Підготуйте парашут до складання. Вставте в гнучкий шланг трос витяжного кільця. Вкладіть саме кільце в кишеньку підвісної системи. З'єднайте замки на підвісній системі з двома пряжками.
7
Покладіть близько ранця для парашута все спорядження. Розташуйте підвісну систему вільними кінцями вгору. Ранець повинен лежати на підвісній системі. Пропустіть укладальному трубку через люверси. Надіньте пружини на конус.
8
Почніть складати конус. Для цього спочатку складіть полотнище парашута, починаючи робити це знизу вгору. Перекиньте одну частину (праву) купола на ліву його половину. При цьому важливо, щоб маркування було зверху.
9
Складіть стропи після того, як закінчили з конусом. Надіньте на купол чохол і розташуйте його на ранці. Просмикніть гумові стільники в кишені і пропустіть гнучкий шланг в шлевку підвісної системи.
10
Затисніть в дротяні петлі, які розташовані на клапанах, ранцеві гумки. Укладіть витяжку під ранцеві гуми. Для цього просмикніть петлю витяжного троса в петлю мотузки, а після цього в петлю троса пропустіть кінчик мотузки з карабіном і затягніть петлю.
11
Вкладіть карабін витяжною мотузки в праву кишеню клапана. Заправте кінчик гнучкого шланга в ранець під правий клапан. Заправте витяжну мотузку на правому клапані ранця в кільце. Все готово - парашут зібраний і готовий до експлуатації.