Як обрізати лимон.

Цитрусові, вирощені в квартирі, вже давно ні для кого не новина. Найчастіше будинку вирощують лимон . Щоб він щороку приносив вам плоди, його потрібно періодично обрізати і видаляти старі гілки. Але якщо невміло обрізати дерево, то воно ослабне і не принесе плодів.
Інструкція
1
Втеча нульового порядку до кінця свого визрівання ображати на висоті 15-20 см, залишивши 4 розвинені бруньки, з яких надалі повинні утворитися 3-4 основних втечі. Нульовим називається вертикальний втечу. Коли пагони першого порядку (основні) досягають довжини 20-30 см, їх прищипують. Для цього треба відщипнути самий кінчик паростка.
2
Коли виростуть пагони другого порядку, обріжте їх на довжину 20-25 см. Наступні паростки обрізайте на 5 см коротше попередніх. Приблизно на четвертому порядку пагонів закінчується формування крони. Як правило, з пагонів четвертого порядку дерево починає плодоносити.
3
Щоб дерево лимон а не заростало старими і непотрібними гілками, проводите обрізку регулярно. Сильні пагони потрібно вкорочувати, а старі і ростуть усередину крони - видаляти. Вертикально зростаючі пагони, які не плодоносять (жирові пагони), або видаліть, або обріжте до 20-25 см, щоб вони почали давати плоди.
4
Старі дерева регулярно омолоджується. Для цього коротко обріжте ослаблені гілки, щоб викликати зростання нових пагонів. Поступово обрізаючи і підгодовуючи старе дерево, ви продовжите його плодоношення.
5
Обрізуйте лимон навесні, у березні, ще до того, як він почне пускати пагони. Трохи прорідити крону можна і взимку, після зняття плодів з дерева. Якщо ви хочете в наступному році покращити плодоношення лимон а, краще всього зробити осінньо-зимову обрізку. Щоб лимон приносив плоди щороку, разом з обрізанням і прищипкою пагонів потрібно видаляти частину квіток. Від їх надлишку дерево виснажується, зменшується кількість зав'язі, з якої в подальшому вийдуть плоди. Чим більше пустоцвітів ви видалите, тим більше залишиться на дереві корисної зав'язі.
Зверніть увагу
Якщо ви будете залишати занадто довгі гілки, це призведе до утворення плодових бруньок. А раніше четвертого порядку дерево не зможе принести плоди. Але й сильно коротка обрізка небажана - з'являються нові дуже сильні пагони.
Корисна порада
Не захоплюйтеся сильно обрізанням лимона, так як це послаблює дерево.
Останнім часом стало дуже модно вирощувати в квартирі цитрусові рослини: лимон, апельсин і мандарини. Посадити лимони можна зі звичайної кісточки. Рослини виростають майже з будь-посадженої в землю насіння. Але для того, щоб ваш лимон почав приносити плоди його необхідно правильно підрізати. Від успішної обрізки буде залежати врожайність дерева і його гарний зовнішній вигляд.
Інструкція
1
Подрежьте нульовий втечу на висоті близько двадцяти сантиметрів. Обов'язково залишіть чотири розвинених нирки. Надалі з них виростуть скелетні пагони першого рівня. Коли довжина кожного з пагонів досягне близько тридцяти сантиметрів - пріщіпніте їх. Для цього достатньо відщипнути невеликий шматочок паростка.
2
Приблизно через рік, коли утворюються пагони другого рівня підрізування необхідно повторити. Нові пагони подрежьте на довжину не більше 25 сантиметрів.
3
Підрізайте всі наступні гілки на п'ять сантиметрів коротше, ніж ви підрізали попередні. Ослабілі гілки повністю видаляють для того, щоб рослина не витрачала на них свою силу. На четвертому рівні формування закінчується, оскільки саме з нього починається цвітіння і плодоношення дерева.
4
Видаляйте жирові пагони повністю, або ж подрезайте, залишивши не більше двадцяти сантиметрів. Для того, щоб дерево давало більше плодів, при появі квітів частина з них акуратно общипують. Це необхідно для того, щоб зайве цвітіння не виснажувало дерево.
5
Точно таким же способом видаляйте слабкі бутони і гілки, вони все одно не зможуть принести плодів, а тільки заберуть енергію і силу рослини. Навіть якщо слабкі бутони розпустяться, і дерево зможе дати рясний урожай цього року, то він вийде низької якості і наступний рік може виявитися неплодоносних.
Зверніть увагу
Підрізати лимони найкраще у весняний час до початку їх першого зростання. Добре проводити підрізування в зимовий час, відразу ж після зняття всіх плодів з дерева. Приділяйте увагу прищипці. Оптимальним варіантом прищипувати втечу після того як на ньому з'явиться більше семи листочків. Відщипувати самий кінчик втечі, але робіть це акуратно, інакше можете пошкодити всю гілку.
Корисна порада
За допомогою омолоджуючої підрізування і правильно підібраних підгодівлі старому дереву можна повернути кілька років життя з хорошим плодоношенням.