Як прибрати муар.

Якщо при зйомці ви включили в кадр занадто дрібні деталі (це можуть бути прозорі тканини з вираженою структурою ниток, блискучі прикраси або тонке волосся), то на фото може з'явитися так званий « муар » , який складається з ліній і різнокольорових крапок і явно псує знімок. У боротьбі з муар ом допоможе наступний нескладний прийом.
Вам знадобиться
  • Adobe Photoshop
Інструкція
1
Запустіть Adobe Photoshop і відкрийте зображення з муар ом. Створіть копію вихідного знімка, вибравши команду з меню Layer? Dublicate layer, або натисніть на комбінацію Ctrl + J.
2
Клацніть мишкою по напису «Background copy» мишкою і зробіть його активним. Тепер застосуйте до цього шару фільтр розмиття по Гауса (Gaussian Blur). Для цього в основному меню у верхній горизонтальній панелі вибираємо напис «Filter» і клацаємо по ньому мишкою. У списку, що випав вибираємо напис «Blur» і повторно клацаємо мишкою. Вибираємо напис «Gaussian blur». Вся послідовність дій буде виглядати як Filter? Blur? Gaussian blur. Важливо правильно підібрати значення розмиття по Гауса. Збільшуйте значення розмиття до тих пір, поки сліди муар а не пропадуть. Як правило, потрібне значення знаходиться в діапазоні між 3 і 20. У даному конкретному випадку вибрано значення 16,7.
3
Залишився останній крок. Змініть режим змішування «Normal» на «Color», клацнувши мишкою по «Normal» і вибравши у випадаючому списку режим «Color».
4
Зображення повернулося до вас явно покращала - різким і без муар а. Секрет такої обробки знімка і очищення від муар а полягає в тому, що в цьому режимі на вихідне зображення накладаються тільки кольорові характеристики зміненого шару, а рівні яскравості і контрастності зберігаються. Якщо ж вам здасться, що видалення муар а таким способом призвело до зменшення колірної насиченості, викличте діалог Image? Agjustment? Hue/Saturation (Тон/Насиченість) і витягніть движок Saturation трохи вправо. Збережіть знімок, вибравши у верхній панелі шарів Layer, а у випадаючому меню Merge Visible.
5
Як варіант, замість використання Hue/Saturation можна продублювати збережений знімок (ctrl + j) і попрацювати з Levels (рівнями), що, можливо, дасть ще кращий ефект.