Як пересунути стіну.

В процесі перепланування квадратних метрів, будь то квартира, офіс або інше приміщення, іноді може виникнути необхідність у зміні розмірів або форм окремих кімнат шляхом переносу стін. Планування таких робіт пов'язане не тільки з технологічними складнощами, пов'язаними з трудомісткістю, але і з масою формальних та документальних зволікань. Як же пересунути стіну в своїй квартирі законним шляхом?
Вам знадобиться
  • - документи, що підтверджують право на власність;
  • - терпіння і витримка.
Інструкція
1
Обійдіть всіх сусідів, житло яких безпосередньо межує з вашою квартирою. Від кожного власника суміжних з вами квартир необхідно отримати письмове солгасіе на перенос стіни.
2
Зверніться з письмовою заявою в ЖЕК. У підсумку цього звернення ви повинні отримати письмову згоду і від цієї установи.
3
Зверніться в компанію, яка має право проводити проектні дослідження, готувати технічну документацію по ним. За допомогою фахівців складіть необхідну документацію, в якій буде відображено весь процес переносу стіни, починаючи з технологічного процесу, закінчуючи розрахунками, пов'язаними із зміною показників приміщення.
4
Потім вам слід сходити в санепідемстанцію з проектною документацією та документами, підтверджуючими ваше право на власність об'єкта. Там ви отримаєте результати експертизи та акт узгодження.
5
Потім вирушайте до Управління Архітектури та також отримаєте від нього документи по узгодженню і результатами експертизи вашої проектної документації.
6
Відвідайте все наглядові органи, такі як МНС, управління газового господарства, район електромереж для отримання від них візи узгодження на вашій проектної документації.
7
Самостійно або із залученням будівельної фірми зробіть перенос стіни. Після завершення робіт і введення в експлуатацію приміщення внесіть зміна в технічний паспорт вашої квартири або отримаєте новий.
Зверніть увагу
Перенесення стіни - досить складний процес перепланування. Якщо у вас немає досвіду роботи в ремонтно-будівельної галузі, раціональніше буде залучити на виконання цих робіт професіоналів.
Корисна порада
Перш ніж приступити до проектних робіт, вам варто звернутися в усі організації, які ставитимуть на ваших документах свої резолюції за консультацією з приводу перенесення стіни. Буде досить прикро, якщо ви проведете проектні роботи, і виявиться, що вони будуть не відповідати вимогам будь-якої установи.