Як отримати литовську візу.

Для поїздки в Литву російським громадянам необхідна віза. Литва є однією з країн шенгенського договору, і якщо у вас є мультивіза в Шенген, то ви можете їхати в Литву безперешкодно. Всім іншим необхідно звернутися в консульський відділ за дозволом.
Вам знадобиться
 • - закордонний паспорт;
 • - фотографія 3,5 см * 4,5 см;
 • - копія росийского паспорта;
 • - медична довідка;
 • - довідка про доходи;
 • - банківська виписка.
Інструкція
1
Литовське консульство займається видачею чотирьох видів віз. Транзитна віза А дозволяє перебувати на території аеропорту під час стикувального рейсу, проте, маючи цю візу , ви не можете побут на території держави. Отримавши транзитну візу В, ви можете бути на території Литви до 5 днів. Туристична віза С видається тим, хто хоче відвідати цю країну як турист. Національна віза D дозволяє перебувати в Литві більше трьох місяців і дає право на роботу.
2
Найпопулярніші візи, звичайно, туристичні. Для того щоб її отримати, будуть потрібні деякі документи, а саме: закордонний паспорт, копія російського паспорта, фотографія 3,5 см * 4,5 см, медична довідка. Також при оформленні візи вам необхідно зробити виписку з вашого банківського рахунку, але вона повинна бути зроблена не раніше, ніж за два дні до звернення в консульський відділ. Не забудьте і взяти довідку з роботи про ваші доходи, вона повинна бути оформлена на фірмовому бланку з вказівкою окладу і посади. Там вас попросять заповнити анкету російською або литовською мовою. Також можна її заповнити та надіслати в електронному вигляді. На анкету необхідно приклеїти фотографію.
3
Якщо ви їдете в Литву на запрошення, то вам необхідно принести запрошення, завірене співробітником консульства. Необхідний оригінал і його копія. Для самостійних мандрівників, які не вдалися до допомоги туристичної фірми, потрібно надати бронь готелю, закріплену печаткою, на весь період перебування в країні, або ж документ, який підтверджує вашу фінансову спроможність. Необхідно підтвердження наявності грошей не менше сорока євро на добу на людину протягом всього терміну подорожі.
4
Якщо ви збираєтеся їхати з неповнолітньою дитиною, він повинен бути присутнім в консульстві особисто. У випадку, коли з дитиною їде тільки один з батьків, потрібно нотаріально завірити дозвіл на виїзд від другого.
5
Отримати литовську візу можна в Москві, в Санкт-Петербурзі, Советске і Калінінграді. Туристичну візу категорії С видають на термін від 3 до 12 місяців. Вона дає право перебувати на території Литви не більше трьох місяців.
Отримання візи в Литву не представляє для росіян особливої проблеми. Достатньо лише уважно поставитися до підготовки пакету документів. Литовська короткострокова віза є шенгенською і дає право переміщення по всіх країнах угоди. Але працівники консульства вимагають, щоб при оформленні візи в їх країну основною метою перебування була саме вона.
Вам знадобиться
 • - закордонний паспорт;
 • - внутрішній паспорт, свідоцтва про народження дітей;
 • - фотографія;
 • - заповнена і роздрукована візова анкета;
 • - підтвердження мети поїздки;
 • - страховий поліс;
 • - дорожні чеки або виписка з банку;
 • - копії квитків.
Інструкція
1
До пакету документів на візи литовські дипломати підходять дуже вимогливо. Вам доведеться надати їм документальні підтвердження того, з якою метою ви їдете в країну, де збираєтеся зупинитися, коли і як повертатися і на що жити.
2
Якщо ви забронювали в Литві готель або апартаменти, підтвердження броні одночасно послужить і обґрунтуванням мети поїздки. В інших випадках знадобиться додатковий документ, наприклад, запрошення приймаючої сторони (воно послужить і підтвердженням проживання) або лист від роботодавця та ін.
3
Литовське консульство вимагає від претендентів на візу також підтвердження фінансової спроможності. У цій якості приймаються дорожні чеки, які можна купити в будь-якому банку, або виписка з банківського рахунку не старше однієї неделі.Подтверждаемая сума повинна бути не менше 40 євро на людину на кожен день запланованого перебування в країні. Наприклад, для вояжу на 10 днів - 400 євро для одного заявника і 800 для двох.
4
Вимоги до страхового полісу стандартні для Шенгену: покриття не менше 30 тис. Євро, дія по всій території угоди, дія протягом усього терміну поїздки. Додаткове обмеження: не приймаються поліси, заповнені від руки. Тільки роздруковані на принтері.
5
Потрібно буде також надати копії квитків туди і назад і їх бронь.
6
Вимоги до закордонного паспорту стандартні: не досягли 10 років, дійсний не менше 3 місяців після передбачуваного повернення, що не менше двох чистих страніц.Дополнітельно потрібно буде пред'явити внутрішній паспорт з відміткою про реєстрацію за місцем проживання або інший документ, що підтверджує реєстрацію, а дітям - свідоцтво про народження та його копію.
7
Візову анкету можна завантажити на сайті консульства. Або там же заповнити в електронному вигляді та распечатать.На сайті представлені також вимоги до фотографії.
8
Консульський збір приймається касою консульства готівкою в євро (35 євро звичайна віза і 70 термінова), дуже бажано без сдачі.Пріем ведеться без запису, в порядку живої черги в день обращенія.Готовая віза видається через 5 робочих днів, точну дату назвуть при прийомі документів.