Як заводити годинник. Як завести механічний годинник.

Кожен годинник потребують харчуванні. В електронному годиннику потрібно періодично міняти батарейки, а механічні годинники потрібно час від часу заводити. Як же правильно заводити механічний годинник і встановлювати на них час? Адже неправильний завод годин може і до їх поломки привести.
Інструкція
1
Встановлювати час на циферблаті годинника можна прокручуванням стрілок, як вперед, так і назад. Зрозуміло, краще обертати стрілки в сторону, де менше число оборотів. А ось годинник з календарем та іншими складними функціями є винятком. Конструкції такий годинник мають різні, тому краще проконсультуватися з певної моделі годинника з представником їх виробника. Якщо сумніваєтеся - стрілки переводите тільки вперед. І календар поряд з іншими складними часовими функціями краще встановлювати лише після установки часу.
2
Завод годин здійснюється двома способами: обертанням головки туди-сюди або тільки вперед. Другий спосіб використовувати предпочтительней, тому що так менше зношується кулачкова муфта і заводний триб. Хоча буде незайвим провертати під час заводу головку назад. Це необхідно для перерозподілу в механізмі мастила.
3
Встановлюючи календар годин вручну, не робіть різких рухів, щоб не пошкодити механізм. Ці механізми дуже ніжні і на високі швидкості не розраховані.
4
Годинник з автозаводом слід заводити тільки в разі необхідністю. Велика частина таких автоматичних годин не потребує регулярної щоденної ранкової «підживленні». Якщо пружина «автомата» повністю заведена, то при спробі завести годинник вручну можна механізм пошкодити, навіть незважаючи на те, що закріплений на спеціальній пластині маховик виконує роль гальмівної колодки і оберігає механізм заводу від поломки.
5
Проте, в ручному заводі все ж потребують навіть автоматичні годинник. Справа в тому, що періодичний завод годин допомагає перерозподіляти мастило в заводному механізмі і гумовому ущільненні головки.
6
Коли витягаєте головку, не застосовуйте при цьому силу. Якщо відчувається опір з її боку, підкручувати головку під час її витягування, ніжно і плавно. Так ви зможете вирівняти кулачкову муфту разом з проміжним колесом перекладу стрілок. На місце головку потрібно повертати теж плавно. Якщо не йде, також крутити її під час натискання.
7
І останній момент: якщо ви відчуваєте, що стрілки переводяться з працею і годинник стало важче заводити, значить, ремонтуар ваших годин потребує оновлення мастила. Ремонтуаром називається пристрій, що входить до складу годинного механізму, яке включає в себе вузли перекладу стрілок і заведення пружини.
Зверніть увагу
Як заводити годинник правильно ви дізнаєтеся, прочитавши цю статтю. Більшість механічних годинників мають запас ходу менше двох діб, тому потрібно заводити годинник щодня. Бажано вибрати одне і теж час для заводу механізму, тоді добова похибка часу буде однакова. Годинники небажано заводити на зап'ясті, краще попередньо зняти їх з руки, тоді тиск на заводну коронку буде виключено.
Корисна порада
Фірми-виробники визначають терміни по-різному, проте, в середньому, профілактику механічних годинників потрібно виробляти кожні три - п'ять років. 3. Які роботи виконуються при обслуговуванні або ремонті механічних годинників? Рекомендуємо заводити годинник навіть якщо ви якийсь час їх не носите. Це запобіжить загустівання мастила деталей механізму. Якщо ж годинник має систему автоподзавода, і ви активно носите їх щодня по 10 - 12 годин, то додатково заводити годинник не потрібно.