Як відновити коліно.

У житті спортсменів, танцюристів і самих звичайних людей різного віку іноді з'являються неприємні травми, і однією з них є травма коліна. Забій коліна може бути як звичайним, так і вельми небезпечним, і у всіх випадках необхідно знати, як правильно доглядати за пошкодженим коліном і як уникнути негативних наслідків від неправильного лікування.
Інструкція
1
Якщо ви забили або пошкодили коліно, в першу чергу вам потрібно берегти суглоб від навантаження і різких рухів. Покладіть на забій холод, щоб зменшити набряк і гематому, зніміть біль, прийнявши будь протизапальний анальгетик, накладіть пов'язку, що давить.
2
Коліно перший час краще утримувати в піднесеному становищі. Намагайтеся максимально знерухомити коліно - кілька годин після моменту забиття вам краще лежати і відпочивати, щоб не погіршити наслідки травми.
3
Особливу увагу приділіть накладенню на коліно гнітючої пов'язки - наприклад, еластичного бинта. Давить фіксує коліно, зменшує набряк, запобігає крововиливу. Розслабте м'язи ноги, прийміть зручне положення і щільно забинтуйте колінний суглоб, роблячи кілька обертів бинта спочатку вгору, а потім стільки ж разів вниз.
4
Коли перша допомога вже надана, і коліно забинтоване, потрібно дати йому якийсь період часу відпочити, а потім переходити до вторинної терапії забитого місця. Залежно від складності забиття, вона може бути різною.
5
Якщо забій викликав серйозні наслідки у вигляді сильного крововиливу в суглобі, необхідна пункція суглоба - цю процедуру проводить хірург, звільняючи ваше коліно від скопилася крові і знімаючи набряк і біль з суглоба.
6
Якщо пункція не потрібно, але біль при цьому доставляє сильний дискомфорт, приймайте нестероїдні протизапальні засоби - наприклад, Вольтарен або Анальгін.
7
Також для якнайшвидшого відновлення працездатності коліна його потрібно змащувати маззю або лікувальним гелем - наприклад, для цього підійдуть Диклофенак, Індометацин, Вольтарен-гель, Лиотон. Мазь зніме локальне запалення, больовий синдром, а також відновить судини і зміцнить їх.
8
Для найбільш швидкої регенерації пошкоджених тканин рекомендується записатися на курс фізіотерапевтичних процедур.
Зверніть увагу
Перед тим як почати будь-яке лікування, проконсультуйтеся з Вашим лікуючим лікарем.