Як робити бісероплетіння.

Одним з найяскравіших і захоплюючих видів рукоділля можна назвати бісероплетіння - в цій техніці ви можете створювати як прості і невигадливі браслети і кулони, так і складні вишивки, ткані бісерні вироби, об'ємні кольє, сплетені в рідкісних і складних техніках. Якщо ви хочете освоїти мистецтво бісероплетіння, починайте вивчати його з азів - для початку спробуйте освоїти прості техніки плетіння.
Інструкція
1
Дуже часто в схемах виробів для початківців майстринь зустрічається паралельне плетиво. Цей вид плетіння нерідко використовується в схемах квітів, рослин, а також виробів на дроті. Для того щоб сплести в техніці паралельного плетіння звичайний листок, візьміть дріт довжиною близько 30 см і нанизуйте на неї три бісеріни.
2
Один з кінчиків дроту простягніть через дві бісеріни, а потім протилежний кінчик дроту простягніть в ті ж дві бісеріни з іншого боку, назустріч першому кінця. У вас має вийти трикутник з трьох бісерин. Притягну їх один до одного, потягнувши за кінці дроту.
3
Тепер наберіть на один з кінців три бісеріни і повторіть описане вище дію - протилежний кінець дроту простягніть через них назустріч першому кінця. Точно так же виконайте ряд з чотирьох бісерин і продовжуйте розширювати полотно до потрібної ширини листа - наприклад, до п'яти бісерин.
4
Після ряду з п'яти бісерин починайте плавно звужувати лист - нанизуйте на дріт спочатку чотири, потім три, потім дві і нарешті, одну бісерину. Кінчики дроту перекрутите між собою, закріпивши фігуру.
5
Таким методом ви можете сплести рівний листок, але з бісеру можна також сплести листок з різьбленим зубчастим краєм. Для цього сплетіть, як описувалося вище, три перші ряди, а на четвертому ряду нанизуйте на кожну дріт зліва і справа по дві додаткових бісеріни.
6
Простягніть через передостанню бісерину дріт і затягніть, а потім закріпіть ряд. Сплетіть ще пару рядів звичайним способом, а потім сплетіть ще один ряд з зубчиками.
7
Якщо ці способи плетіння з бісеру досі здаються вам складними, освойте саму базову техніку роботи - зробіть просту низький із бісерин, одягнутих на одну нитку, а потім спробуйте сплести ланцюжок-змійку.
8
Наберіть на нитку сім бісерин однакового розміру, а потім з'єднайте низько в кільце. Наберіть ще чотири бісеріни і з'єднайте їх з шостої бісеріну попередньої низькі. Наберіть нові чотири бісеріни і з'єднайте їх з десятої бісерин. Продовжуйте плести згинається лінію, поки вона не досягне потрібної довжини.