Як крохмалити сорочки. Як накрохмалити білу сорочку.

Існує кілька способів накрохмалити тканину. Найпоширеніші з них - це звичайне крахмаленія і жорстке. Жорстким методом крохмалять комірці та манжети у сорочок. Звичайним же крохмалять все інше.
Інструкція
1
При звичайному способі вам буде необхідний крохмаль. Картопляний, його можна придбати практично в будь-якому магазині, кукурудзяний або пшеничний. Їх також використовують при накрохмалювання сорочок. Для тонких видів тканини, таких як марля, батист, тюль, шифон на один літр води досить додати від шести до дев'яти грам крохмалю. Якщо ви хочете накрохмалити щільну тканину, то вам цілком вистачить десяти або дванадцяти грам. Якщо ви бажаєте комірець отримати ще більшої щільності, то додайте ще кілька грам. Для деяких особливо щільних тканин в одному літрі води навіть розводять 2 столові ложки крохмалю.
2
Тепер потрібно перейти безпосередньо до приготування клейстеру. Для цього потрібно розвести в холодній воді крохмаль. Після цього додайте трохи гарячої води і, щоб позбутися від згустків, ретельно перемішайте. Клейстер повинен бути прозорим. Якщо ж він придбає мутнуватий відтінок, то протягом п'яти хвилин його необхідно прокип'ятити. Додайте ще трохи води і покладіть в нього сорочку, яку ви хочете накрохмалити. Після деякого часу акуратно відіжміть виріб і висушіть. Варто відзначити, що сушити накрохмалену річ найкраще, трохи оприснув її водою. Після цього сорочка повинна протягом декількох годин відлежатися. Потім пропрасуйте її праскою.
3
Якщо ви хочете використовувати метод жорсткого крахмаленія, то для цього вам знадобляться додаткові компоненти. В якості добавок в клейстер підійде маїсовий або рисовий крохмаль, а також борна сіль натрію. В одному літрі води кімнатної температури розведіть 50 гр. крохмалю. Розчин на вигляд повинен бути схожим на крохмальної молоко. У склянці з гарячою водою розчиніть 15 гр. солі натрію. Після цього охолодіть вміст склянки і додайте його в розчин з крохмалем. Дайте настоятися протягом години. Потім опустіть в неї сорочку. Через деякий час вийміть річ, вичавіть, а потім розправте на білій тканині. Необхідно відпрасувати ще вологе виріб.