Як зробити тарілку. Як робити зайчиків з глини.

Прикрасити свій будинок або зробити оригінальний подарунок? За допомогою саморобних тарілок ви легко зможете здивувати своїх рідних і близьких!
Інструкція
1
Найпростіший спосіб виготовити тарілку - зробити її з пап'є-маше. Для цього вам знадобитися звичайна керамічна тарілка, старі газети, канцелярський клей і фарби.
2
Для початку потрібно розірвати газету на маленькі шматочки. Потім обмазуємо дно тарілки клеєм і починаємо клеїти на нього шматочки. Нанесіть один шар, дайте йому висохнути і можна починати клеїти наступний. Таким чином потрібно буде наклеїти 5-6 шарів газети.
3
Потім дайте блюдечку повністю висохнути (на це піде близько доби). Після цього обережно подрежьте ножицями краю пап'є-маше врівень з тарілкою. Зніміть керамічну тарілочку. Як правило, вона повинна легко зніматися сама, якщо цього не відбувається - скористайтеся ножем. Готову тарілочку можна розфарбувати фарбами і покрити лаком.
4
Також тарілку можна зробити з глини. Найпростіше її купити в спеціалізованих магазинах. Якщо у вашому місті таких немає, то можна спробувати звернутися на підприємства, де виробляють цеглу або посуд. В крайньому випадку глину можна знайти самостійно в кар'єрі.
5
Висушіть сировину, після чого залийте чистою водою. Через кілька годин перемішайте глину до консистенції рідкої сметани, процідіть і дайте відстоятися. Глина повинна лягти на дно рівним шаром, після чого воду можна злити, а з залишилася глиною можна починати працювати.
6
Замісити глину до консистенції тіста. При цьому вона не повинна липнути до рук. Візьміть шматок глини розміром з кулак. Скачайте кулю, потім великим пальцем зробіть посередині отвір. Поставте кулю перед собою на шматок фанери і починайте надавати йому потрібну форму. Поступово витягайте стінки, якщо глина тріскається, то замивати тріщинки водою, ямки "знищуйте" маленькими шматочками глини. Слідкуйте за тим, щоб стінки були рівномірно щільними.
7
надає виробу бажану форму, можна нанести гострої паличкою малюнок. Ваша саморобна тарілочка майже готова. Далі слід обпалити виріб в спеціальній муфельній печі або, в крайньому випадку, в звичайній сільській печі. Виріб ставиться туди до того, як розлучений вогонь. Потім дрова підпалюють. Тарілка повинна розжаритися до яскраво-оранжевого кольору. Після цього тарілку потрібно остудити і налити води, щоб подивитися - НЕ сочитися чи з неї вода.
8
З готової тарілочки можна їсти, можна використовувати її в якості декору будинку, а можна презентувати як оригінальний подарунок друзям і близьким!
Тарілка - це один з найпростіших видів посуду, яку може виготовити навіть гончар без досвіду. Якщо ви хочете почати займатися гончарною справою, не беріться відразу за великі тарілки, бо складність їх виробництва зростає прямо пропорційно розмірам. Перед початком роботи переконайтеся, щоб на гончарному колі була присутня спеціальна підкладка. В іншому випадку ми ризикуємо залишити на колі частина готової тарілки.
Інструкція
1
Перейдемо до самого процесу виготовлення тарілки, а саме, чайного блюдечка - його зробити найлегше. В центрі гончарного круга викладемо невеликий за висоті диск з глини. Його діаметр повинен відповідати діаметру задуманого блюдечка. До речі, не забувайте про днище блюдця, адже воно є самою тендітною його частиною і його обробці повинна бути приділена особлива увага. Глину в цьому місці потрібно якомога краще зміцнити на підставці і посильніше втиснути в неї.
2
Після того, як глина буде притиснута до підставки, починаємо обертати гончарний круг. Повільно його обертаючи, вказівним і великим пальцями піднімаємо від зовнішнього краю глину, щоб у нас сформувався товстий і закруглений ободок. Тепер трохи стискаючи глину, одночасно розгладжуємо борт блюдця і відтягаємо його в сторони. Матеріал на цьому місці краще залишити з запасом, оскільки пізніше ми його додати вже не зможемо.
3
А зараз давайте доведемо до потрібної якості наш виріб. Овальним гончарним ребром надаємо дну тарілки потрібну форму, а перед цим не забуваємо за допомогою вигнутої сторони ребра згладити ділянку глини між дном і обідком. Тепер підтримуючи пальцями стінку знизу, розгладжуємо і її.
4
Тепер потрібно зрізати блюдце з підкладки. Для цього необхідно почекати, поки глина не затвердіє повністю. За бажанням дно нашого блюдечка можна оформити спіралевидним візерунком, який наноситься краєм гончарного ребра. На цьому процес формовки закінчено. Після цього тарілку потрібно обробити, а точніше, обточити, щоб надати їй абсолютно закінчений вигляд. Якщо хтось захоче, то може її і прикрасити.