Як налаштувати рацію.

Для людей, які ведуть активний спосіб життя, часом необхідні портативні рації. До цього класу належать переважно рації, на які не потрібно особливого дозволу, які можна зареєструвати без особливих складнощів і документів. Функціонують вони в частотному діапазоні 433 МГц. Такі рації особливо популярні серед мисливців або туристів, а також корисні любителям рибної ловлі. Так їм не треба занадто надривати голос, та й імовірність загубитися значно знижується.
Інструкція
1
Любительська рація досить проста в настройке.Не починайте роботу з перероблення рації під російський стандарти. Швидше за все, ваша рація вже має можливість працювати в "російської мережі", до того ж, параметри роботи пристрою можуть постраждати при перенастроюванні.
2
Оберіть для початку позивний, так званий, особистий розпізнавальний сигнал. Офіційно, він повинен повністю відповідати номеру вашого дозволу на право користування рацією. Якщо неофіційно, то просто візьміть який-небудь цифровий або буквений псевдонім. Виберіть слово, що складається з 6 букв, трактування якого буде гранично ясною і однозначною, яку буде легко розібрати, якщо прийом буде не дуже впевнений. Переконайтеся в тому, що ніхто з ваших знайомих не вибрав для себе такий же позивний.
3
Для того щоб налаштувати антену, скористайтеся приладом, який називається КСВ-метр. Без нього ви просто не зможете обійтися. При першому наближенні налаштуйте антену на мінімальне значення коефіцієнта стоячої хвилі (КСВ). Досягніть того, щоб коефіцієнт вийшов менше, ніж 1.5.
4
Пам'ятайте, що якщо ви будете тривалий час працювати при КСВ> 3, то легко зможете пошкодити каскад передавача. Натисніть на кнопку мікрофона і Підстройте антену згідно максимальному світінню світлодіодних індикаторів.
5
У разі якщо все працює коректно, приступайте до діапазону в 160 метрів. Якщо ви плануєте спілкуватися з власниками подібних рацій, то подальшу настройку можна вважати практично завершеною, а якщо ж ваші бажання спілкування розширюються до користувачів дещо іншими раціями, спробуйте знайти використовувані ними діапазонні смуги і підключитися в їх межах.
Корисна порада
Професійну рацію найкраще налаштовувати разом з фахівцями.