Як організувати доставку їжі.

Організовуючи службу з доставки їжі , необхідно на належному рівні виконати дві ключові умови: відпрацювати технологію приготування і знайти замовників. У даному випадку не має великого значення, де буде розташовуватися зовнішнє виробництво - були б поруч хороші під'їзні шляхи.
Вам знадобиться
  • - бізнес-план;
  • - зовнішнє виробництво;
  • - меню;
  • - продукти;
  • - персонал;
  • - транспорт.
Інструкція
1
Напишіть бізнес-план. Частина підприємців ігнорує цей крок, покладаючись на «авось», робити цього не рекомендується. Спроба запустити проект рівня «як піде» прирікає на марні вкладення. По-перше, бізнес-план допомагає відповісти на питання, які згодом дуже допоможуть у просуванні та пошуку замовників. По-друге, змушує переглянути фінансову модель, якщо з'ясовується, що у вас занадто великі витрати і проект у такому вигляді нерентабельний. По-третє, бізнес-план на перший час замінює бюджет підприємства.
2
Візьміть в оренду приміщення. Краще, якщо це буде не кафе або ресторан, у яких, як правило, досить висока вартість квадратних метрів, а, наприклад, їдальня на якомусь підприємстві. Також не варто брати в оренду приміщення, раніше не пов'язане з виробництвом їжі . Причина - серйозні інвестиції в його переобладнання. Що стосується необхідної площі - вона залежить від того, що збираєтеся пропонувати. Для виробництва з кухнею повного циклу (виготовлення страв з сирих продуктів) необхідно близько 50-70 кв.м. Якщо ваш бізнес буде спеціалізуватися на приготуванні страв з напівфабрикатів високого ступеня готовності - площа можна скоротити вдвічі. Не забудьте про розміщення всієї необхідної кількості мийок та ін.
3
Отримайте дозволу наглядових органів. Паралельно шукайте персонал. Почніть з технолога, який у вашому випадку замінить шеф-кухаря. Пам'ятайте, що їжа, що доставляються на будинок або в офіс, повинна бути придатною для цього. Відповідно, прислухайтеся до фахівця. Якщо вам, наприклад, захочеться ввести в меню якесь блюдо, а технолог скаже, що воно не призначене для доставки, - не старайтеся, погодьтеся. Меню не повинно бути великим, але в ньому повинні бути спеціалітети. Під ними маються на увазі позиції, які є для вас фірмовими. Скажімо, пропонуйте піцу і 10-15 страв італійської кухні або суші, роли та овочеві салати, які доречно їсти паличками і т.д.
4
Відробіть технологію, складіть техніко-технологічні карти. Якщо слідувати букві закону, ви їх зобов'язані зареєструвати, адже здійснювана вами діяльність не підпадає під реалізацію страв у місці виробництва. Дійсність накладає свої відбитки: половина компаній, що здійснюють доставку їжі , на свій страх і ризик пункт про необхідність реєстрації ТТК опускає.