Як фотографувати зірки.

Зоряне небо ятрить уяву не тільки художників, а й фотографів. Але часто, коли люди намагаються фотографувати зірки , найчастіше на знімках виходять незрозумілі плями від вуличних ліхтарів, або, якщо зйомка проводилася за містом, то просто темні знімки без всяких зірок. Як же правильно зняти нічне небо, щоб вийшов відмінний кадр?
Вам знадобиться
  • світлосильна оптика
  • телескоп
  • ліхтарик
Інструкція
1
Якщо ви всерйоз вирішили закарбувати красу сузір'їв, то краще всього вибирати для цього час між серединою серпня і серединою вересня. Як відомо, в цей період з неба падає найбільше зірок, та й видно їх краще за все, тому що повітря сухий і прозорий. Фотографувати зірки потрібно за межею міста, далеко від джерел штучного освітлення. Вибирайте безвітряну погоду, так як вітер здатний похитувати штатив, а при такій зйомці це може сильно зіпсувати кадр. До того ж, дерева з переднього плану теж вийдуть на фото розмазали.
2
Фотографії зоряного неба бувають двох типів. На перших зірки зміщуються і залишають світяться сліди. На фотографії це виглядає як світлі смуги на темне небі, розташовані по концентричних колах навколо полярної зірки . Справа в тому, що Земля обертається, зірки зміщуються зі свого становища. Оком це зміщення помітити неможливо, але якщо використовувати довгу витримку, то фотоапарат його обов'язково зафіксує. Інший тип знімків - де зірки вкарбовуються як крапки, що світяться. Щоб зробити таку фотографію, потрібно мати хорошу светосильную оптику. Вам буде потрібно об'єктив з великою світлосилою, незгірш f/2,8, але чим більше, тим краще. Витримка для знімка такого типу - близько 30 сек, найбільше - 1 хвилина. Для фотографій першого типу підійде навіть ширококутний об'єктив, для другого навпаки краще взяти оптику з менш широким кутом.
3
Якщо ви хочете використовувати ближній план, наприклад, дерева або обриси рельєфу місцевості, то не використовуйте ширококутний об'єктив, так з ним не вийде захопити в кадр все одразу: і небо, і передній план. На чому фокусувати знімок - вибирати вам, одночасно навести на дерева і на небо не вийде. Зменшити діафрагму, щоб збільшити глибину різкості, теж не вийде, світла і так мало.
4
Для тих, кого цікавить зйомка космічних об'єктів, наприклад, планет, галактик або туманностей, стане в нагоді телескоп. Існують моделі, які спеціально призначені для фотозйомки - вони повільно повертаються, щоб на знімку не було зсуву через обертання Землі. Такі знімки робляться з дуже великою витримкою, часом досягає декількох годин.
Зверніть увагу
Якщо ви не збираєтеся фотографувати Місяць, то вибирайте час молодика. Цей досить яскравий на нічному небі супутник Землі сильно погіршує видимість зірок.
Корисна порада
Візьміть з собою ліхтарик. Він стане в нагоді, поки ви будете встановлювати обладнання.
Вдалий знімок нічного неба - гордість будь-якого фотографа. Новачки, який намагаються зробити кадр, найчастіше стикаються з проблемами. На фото виходять або змащені плями, або темне небо без зірок. Щоб красиво зняти зірки, потрібно не тільки фотоапарат, але і вправність.
Вам знадобиться
  • - фотоапарат,
  • - ліхтарик,
  • - штатив,
  • - світлосильна оптика.
Інструкція
1
Встановіть обладнання. Вам знадобиться ліхтарик, оскільки працювати доведеться в темний час доби.
2
Увімкніть фотоапарат і встановіть режим нічної зйомки.
3
Встановіть ширококутний об'єктив, налаштуйте довгу витримку і сфотографуйте небо. Так вам вдасться зафіксувати зірки у вигляді світлих смуг на темному небі. Зірки зміщуються через обертання Землі, причому неозброєним поглядом неможливо помітити це зміщення. «Піймати» його може тільки фотоапарат з довгою витримкою.
4
Підключіть светосильную оптику (потрібен об'єктив з великою світлосилою). Бажано взяти об'єктив з менш широким кутом, ніж той, що використовувався для попередніх фотографій.
5
Зробіть знімок з витримкою приблизно тридцять секунд. Завдяки використанню светосильной оптики у вас вийде фотографія іншого типу, на якій зірки виглядають як світяться точки на темному тлі нічного неба.
Зверніть увагу
При виборі фокусу знімка враховуйте, що навести об'єктив фотоапарата одночасно на небо і передній план (наприклад, дерева) не вийде. Крім того, не вийде зменшити діафрагму, так як світла буде занадто мало.
Корисна порада
Ідеальний час для правильної зйомки нічного неба - період між серединою серпня і серединою вересня. У цей час зірки видно найкраще завдяки сухому і прозорому повітрю. Бажано проводити зйомку за межею міста, щоб ламп не зіпсували фотографії. Зірки рекомендується фотографувати під час молодика, оскільки Місяць погіршує їх видимість. Постарайтеся вибрати безвітряний день, щоб штатив не хитався.