Як зробити хорошу фотографію.

Цифровий фотоапарат - така звична для сучасної людини річ. З розвитком фототехніки у людей розвивається і мистецтво фотографування. Як же навчитися робити такі фотографії, щоб дивлячись на них, захоплювало дух? Або, принаймні, щоб вони подобалися людям?
Інструкція
1
Частіше фотографуйте. Практиці - це дуже важливо. Не робіть перерв, адже навички втрачаються набагато швидше, ніж вони купуються. Запам'ятовуйте на плівці будь-які красиві речі і події.
2
Не поспішайте. Не слід бездумно тиснути на кнопку спуску, тому що такі бездумні фотознімки майстерності вам не додадуть. Перед тим, як зробити цікавий кадр, зупиніться. Подумайте, може бути його можна зробити ще більш цікавим, помінявши кут огляду, наблизивши або отдалив камеру від об'єкта. Поекспериментувавши, робіть кадр.
3
Зрозумійте, що фотографія теж є мистецтвом. Перед фотографуванням, прислухайтеся до своїх емоцій. Доможіться потрібної постановки кадру, щоб передати все своє враження від майбутнього знімка. Адже один і той же предмет, знятий з різних кутів і з різної відстані, може викликати абсолютно різні емоції у дивиться на фотознімок людини.
4
Не соромтеся стежити за професіоналами і переймати навички. Прийде час - ви «обростете» корисними навичками і своїми власними хитрощами. І якщо вам сподобалося якесь чуже фото, не соромтеся його повторити. Бути може, у вас вийде краще. А якщо знімок не вийде, ви зможете завжди проаналізувати, що ви робили не так.
5
матеріалізується свої фотографії. Що означає, що вам слід їх друкувати і на великих форматах. Відразу можна розгледіти дрібні недоліки на крупній фотографії та провести роботу над помилками. І ваші друзі, подивившись на живий знімок свіжим поглядом, теж зможуть вам вказати на помилки і оцінити фото.
6
Частіше беріть участь у виставках і конкурсах. Свій талант заривати в землю не варто. А крім цього, вам варто подивитися на інших фотографів - це корисно. Прагнете робити кращі фотографії, адже суперництво підсилює тягу до досконалості. І не бійтеся критики. Але шукайте її з розумом. Показуйте свої поки ще непрофесійні знімки людям приблизно вашого рівня або трохи вище. Вам дійсно допоможуть радою, в той час як професійний фотограф обмежився б парою фраз типу «непогано» або «для початку зійде».
7
І остання порада: не захоплюйтеся тим, чим вам ще рано захоплюватися. Багато здібні люди відразу намагаються придбати собі професійні фотоапарати, модні об'єктиви та інші «примочки», а в підсумку розчаровуються, витративши великі гроші і не отримавши бажаного результату. З професійною технікою потрібно вміти звертатися. Тому не поспішайте з цим, удосконалюйтеся.
Як правило, будь-який фотограф прагне зробити кадр максимально якісним: помірно освітленим, з добре проглядається сюжетом, розміреним композицією і центральним об'єктом зйомки на передньому плані. Але в якій формі, окрім шкідливого ради, можна пояснити типові помилки початківців фотографів?
Інструкція
1
Погана фотографія починається ще задовго до клацання. При зйомці на витягнутих руках вам обов'язково вдасться вловити розмазаний пейзаж. Щільно притискаючи руки до обличчя і корпусу або просто використовуючи штатив, ви б такого ефекту не досягли. Відновити різкість практично неможливо.
2
Знімайте в сутінки. Освітлен в цей час доби вже недостатньо яскраве для зйомки без спалаху, але ще недостатньо темно для зйомки з нею. Вам нізащо не вдасться передати точні кольору, видимі очима.
3
Використовуйте спалах, вбудовану в фотоапарат, особливо при фронтальній зйомці людей. Якщо модель не зіщулити, створивши картину в дусі «Щойно прокинулася», то світло обов'язково відіб'ється від її зіниць в червоному кольорі. Втім, цей дефект можна буде видалити графічним редактором.
4
Фотографуйте дрібні предмети в режимі панорами. При загальному плані подробиці, особливо неяскравих кольорів, повністю губляться, кадр стає порожнім. Для якісної зйомки кожну деталь фотографують окремо в режимі макрозйомки або супермакро. Аналогічно для поганого кадру з великим предметом сфокусуйтеся на якійсь одній його деталі.
5
Кнопка «Баланс білого» ("WB") - не для вас. Якщо не налаштовувати колір перед кожним знімком, то білий поступово перетвориться в зелений, а чорний - в синьо-сірий з червоними смужками. Інші кольори також спотворяться: зелений стане рожевим або бурим, теплі відтінки перетворяться в холодні, і навпаки.
6
Підвищіть світлочутливість до максимуму. В цьому випадку на кожному знімку буде помітна брижі - так званий шум, схожий на перешкоди в відеозапису. Низька світлочутливість зводить появу такого дефекту нанівець, а зараз позбутися його буде дуже важко.
7
Експозамер повинен стояти в негативних величинах в темний час доби і в позитивних в світле. В цьому випадку світла в кадрі ніколи не буде в міру: днем занадто багато, вночі занадто мало.